نامه اعتراضی کمیته ملی المپیک ایران به آمریکا

15:54 - 10 مرداد 1401
کد خبر: ۴۳۸۲۴۳۳
دسته بندی: ورزشی ، سایر حوزه ها
رئیس کمیته ملی المپیک ایران در نامه‌ای به آمریکا خواستار رسیدگی به عدم صدور ویزا برای ملی‌پوشان شد.

خبرگزاری میزان -در پی عدم صدور ویزا برای حضور نمایندگان ورزشی کشورمان جهت شرکت در بازیهای جهانی بیرمنگام(ورلد گیمز) نامه اعتراضی از سوی سیدرضا صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک به رئیس کمیته المپیک آمریکا ارسال شد.

در نامه ارسالی از سوی کمیته ملی المپیک کشورمان به کمیته ملی المپیک آمریکا آمده است:

رئیس کمیته ملی المپیک آمریکا

 سرکار خانم سوزان لیونز

سلام ما را از کمیته ملی المپیک ایران پذیرا باشید.

به اطلاع می رساند تیم های ملی ما تصمیم داشتند تا با دعوت ستاد برگزاری بازی‌های قهرمانی جهان " World Games" که از تاریخ 7-17 جولای در شهر بیرمنگام برگزار شد، شرکت کنند اما متاسفانه درخواست ویزای این فدراسیون‌ها از قبیل دوومیدانی، کاراته، تیرو کمان، سه گانه و...با پاسخ منفی سفارتخانه مواجه شد و یا اصلا پاسخی به درخواست‌ها ندادند. این اقدام تاثیر بسیار منفی در روحیه قهرمانان و روند فعالیت های قهرمانی به همراه داشته است.

از آنجایی که روح المپیک و منشور المپیک همواره به ایجاد اتحاد و جدایی سیاست از ورزش تاکید دارد، انتظار می رفت کشور میزبان خارج از مناسبات سیاسی همکاریهای دو جانبه بیشتری به خرج می داد، امیدوارم تحریم های اقتصادی ظالمانه علیه کشور ایران شامل ورزش نشود.

خواهشمند است دلیل عدم صدور ویزا برای تیم های ملی ایرانی را پیگیری نموده و نتیجه را به کمیته ملی المپیک ایران اعلام فرمایید.

فاطمه رهبر زارع

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *