هزار و 17 مددجوی زندان‌های گلستان با استفاده از ظرفیت‌های قانونی شاغل شدند

12:39 - 10 مرداد 1401
کد خبر: ۴۳۸۱۸۷۹
دسته بندی: حقوق و قضا ، قضایی
رئیس کل دادگستری استان گلستان گفت: با استفاده از ظرفیت‌های قانونی یک هزار و 17 مددجوی زندان‌های استان از فرصت اشتغال بهره‌مند هستند.

خبرگزاری میزان- حیدر آسیابی در جلسه کاهش جمعیت کیفری استان گلستان گفت: با استفاده از ظرفیت‌های قانونی هزار و 17 مددجوی زندان‌های استان از فرصت اشتغال بهره مند شده‌اند.

رئیس کل دادگستری گلستان افزود: این مددجویان همزمان با تحمل دوران محکومیت به تامین معیشت خانواده‌های خود کمک می کنند.

آسیابی تاکید کرد: 210 مددجو نیز که جرایم سبک مرتکب شده و امکان گذراندن دوران محکومیت خارج از زندان را داشتند با استفاده از پابند الکترونیک تحت نظارت قرار گرفته‌اند.

وی ادامه داد: از ابتدای امسال تا کنون ۷۷۷ مورد بازدید قضات از زندان‌های استان انجام شد که در نتیجه این بازدیدها و بررسی پرونده زندانیان، ۲ هزار و ۵۰۰ مددجو با استفاده از ارفاقات قانونی، مرخصی رفتند.

رئیس کل دادگستری استان گلستان گفت: ۱۷۸ مددجو هم با استفاده از همین ارفاق های قانونی، آزاد شدند.

آسیابی با تاکید بر اینکه برای مجرمان خطرناک و سارقان از این تخفیف های قانونی خبری نیست، افزود: تلاش ما در دستگاه قضایی استان استفاده از ظرفیت‌های قانونی مانند آزادی مشروط، حبس الکترونیک و آرای جایگزین‌حبس برای جلوگیری از ورود مجرمان سبک و فاقد سابقه به زندان هاست.

وی افزود: زندان، بیشترین آسیب را متوجه خانواده‌های زندانیان می‌کند و تلاش ما در دادگستری استان به حداقل رساندن این آسیب هاست.

جلسه کاهش جمعیت کیفری استان به منظور بررسی راهکارهای پیشگیری از ورود به زندان مجرمان سبک و فاقد سابقه کیفری امروز در دادگستری برگزار شد.

انتهای پیام/


برچسب ها: گلستان کیفری

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *