تعلیق لیگ برتر از سوی AFC ربطی به استقلال و پرسپولیس ندارد

10:41 - 10 مرداد 1401
کد خبر: ۴۳۸۱۶۴۸
دسته بندی: ورزشی ، فوتبال
مدیر رکن صدور مجوز حرفه‌ای باشگاه‌ها گفت: در ظاهر و روی کاغذ تعلیق هیچ ربطی به آرای سال گذشته ندارد.

خبرگزاری میزان - مصطفی زارعی، مدیر رکن صدور مجوز حرفه‌ای باشگاه‌ها در گفت‌وگو با برنامه صبح و ورزش در خصوص تعلیق لیگ برتر فوتبال صحبت‌هایی انجام داد که گزیده آن را در زیر می‌خوانید.

*ابتدا باید ساختار را روشن کرد. ساختار مجوز حرفه ای این‌گونه است که یک کمیته دپارتمان صدور مجوز، یک کمیته بدوی صدور مجوز و یک کمیته استیناف صدور مجوز داریم. فرآیندی که برای صدور مجوز باشگاه‌ها است ابتدا دپارتمان کارشناسی و مدارک را بررسی می‌کند و در اختیار کمیته بدوی صدور مجوز می‌گذارد و افراد این کمیته نباید هیچگونه فعالیت فوتبالی داشته باشند. 

*آن‌ها رای خود را مستقیم به AFC ارسال می‌کنند و رو نوشت به باشگاه هم ارسال می‌شود و در صورت اعتراض در کمیته استیناف دوباره مستندات بررسی می‌شود و به AFC فرستاده می‌شود. تمام اسنادی که باشگاه‌ها می‌دهند بررسی می‌‌شود. صدور مجوز حرفه‌ای هیچ سندی را خودش بارگزاری نمی‌کند بلکه مسئول سندها و کسب صدور مجوز یا عدم مجوز باشگاه‌ها هستند. 

*۱۰ روز است در مورد تعلیق، اسنادی را بررسی کردم. در ظاهر و روی کاغذ تعلیق هیچ ربطی به آرای سال گذشته ندارد. سندهای کیفیت استاندارد را AFC بررسی کرده است و گفته بر اساس اسناد بررسی شده کیفیت لازم را ندارید. ۱۷ مورد تایید شده و باقی تایید نشده است. 

*به طور شفاف باید گفت تعلیق صدور مجوز هیچ ربطی به بحث استقلال و پرسپولیس نداشته است بلکه استانداردهای لازم را نداشتیم. ۱۴ بند دارد که یکی از بندها این است که برای مثال باید چارت سازمانی داشته باشیم که چارت درست نداریم و آیین نامه باید داشته باشیم که نداریم. 

*سهیل مهدی مدت‌ها مسئول این کمیته بود و بعد خانم شهریاری، اما بخشی از اسناد و مدارک باید مصوب رئیس فدراسیون و مدیران بالایی شود که نشده است و بسیاری از اسناد امروز در جلسه ای مصوب می‌شوند. به امید خدا تا آخر هفته پاسخ ها را می‌فرستیم و در آینده نزدیک رفع تعلیق می‌شود. 

*اصلا نگرانی نداشته باشید، امسال لیگ قهرمانان آسیا نداریم بنابراین زمان‌بندی صدور مجوز حرفه‌ای هم تغییر کرده است. قبلا از شهریور شروع می‌کردیم اما الان تا دی و بهمن به ارسال اسناد و مدرک نیاز نیست و خیال دوستداران فوتبال راحت باشد.

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *