هشدار درباره پیامد‌های اجتماعی بی‌توجهی به عفاف و حجاب

10:40 - 10 مرداد 1401
کد خبر: ۴۳۸۱۶۲۸
دسته بندی: سیاست ، مجلس و دولت
دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر با هشدار درباره پیامد‌های اجتماعی بی‌توجهی به عفاف و حجاب گفت: در فضای بلاتکلیفی و بی‌برنامگی و فرصت‌سوزی، جریانات سیاسی غرب‌گرا می‌توانند از این فضا برای انتخابات مجلس سوءاستفاده و فرصت‌طلبی کند و نمایندگانی که فعال عمل نکردند را به انفعال بکشند.

خبرگزاری میزان - سیدمحمدصالح هاشمی گلپایگانی با طرح این سوال که چرا باید هزینه ترک فعل مسئولان را مردم اعم از باحجاب و بدحجاب بدهند، تأکید کرد: فلسفه وجودی قانون برای ایجاد نظم اجتماعی و رفع منازعات و اعمال سلایق است و امروز مقصر اصلی این اتفاقات و منازعات بین مردم و ایجاد تنش در سطح جامعه، مسئولانی هستند که مشکل خلاهای قانونی و عدم اجرای قوانین موجود را تدبیر نمی کنند.


وی تصریح کرد: مسئولانی که به خاطر هیاهوهای فضای مجازی از تصمیم گیری منطقی بازمانده اند و به وظایف شرعی و قانونی خود در حوزه حجاب عمل نمی کنند و منتظرند کار خود به خود حل شود و یا بعد از ایجاد بحران جدی میدان داری کنند.


دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر پیش بینی کرد که مسئله عفاف و حجاب زمینه بسیار مساعدی برای موج سواری جریان های سیاسی غرب گرا خواهد شد و افزود: در فضای بلاتکلیفی و بی برنامگی و فرصت سوزی، این جریانات می توانند از این فضا برای انتخابات مجلس سوءاستفاده و فرصت طلبی نمایند و نمایندگانی که فعال عمل نکردند را به انفعال بکشند.


هاشمی گلپایگانی، تصویب طرح عفاف و حجاب پیشنهادی ستاد امر به معروف و نهی از منکر را برای کشور به خصوص در این برهه راهگشا و ضروری دانست.


وی با بیان اینکه حرف اصلی ستاد امر به معروف و نهی از منکر، مطالبه‌گری جدی از مسئولان در حوزه عفاف و حجاب است، افزود: برنامه‌ها و طرح‌های ستاد برای جلوگیری از وقوع تنش‌های اجتماعی و تبدیل جرم به تخلف است؛ عده‌ای از مسئولان نباید سعی کنند با برون فکنی، حرف های تکراری ۳۰ سال قبل را مطرح کنند.


این مقام مسئول تاکید کرد: امروز دشمن با تمام قوا در این عرصه به میدان آمده و بعصی از آقایان فقط مشغول رهنمود دادن و اول و دوم کردن هستند اینان نباید با وقت حادثه، خود را تبری و ترک فعل‌ها را توجیه کنند که مقصر اصلی اند.


دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر با اشاره به اینکه در بحث حجاب و عفاف مصونیت مسئولان پذیرفتنی نیست، تصریح کرد: باید از پلیس که یک تنه برای کاهش ناهنجاری‌های اجتماعی وارد میدان شده تشکر کرد ولی گشت ارشاد زمانی ارتقاء پیدا خواهد کرد که در بحث ترویج عفاف و حجاب به سراغ مجموعه های دولتی بروند.


وی به خلاء‌های قانونی در مقوله عفاف و حجاب اشاره کرد و گفت: اگر می‌خواهیم طرح عفاف و حجاب به سرنوشت طرح صیانت دچار نشود، پیشنهاد ستاد این است که این طرح با تبیین کامل، دو سال به صورت آزمایشی اجرا و ارزیابی شود و طی این مدت ستاد آمادگی کامل دارد که مسائل این حوزه مهم را قانون‌مند نماید.


اشمی گلپایگانی، تاکید کرد: گشت ارشاد پلیس باید به گشت ارشاد مسئولان در بحث حجاب و عفاف تبدیل و برای مسئولانی که در حوزه حجاب و عفاف کم کاری کرده‌اند، راه‌اندازی شود.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر با بیان اینکه فیلم ها و سریال های خانگی امروز کیان خانواده ها را تهدید می کنند، افزود: مسئول این جریان مخرب و مروج عشق‌های مثلثی، وزارت ارشاد و صدا و سیما هستند که مجوز تولید و پخش این گونه فیلم و سریال ها را صادر می نمایند و باید با ساخت فیلم‌ و سریال‌های فاخر و جذاب جبران مافات شود.

وی با استقبال از پیشنهاد مدیران سازمان صدا و سیما برای نقادی برنامه‌های مختلف این رسانه توسط ستاد امر به معروف و نهی از منکر گفت: این موضوع در دیدار مدیران ستاد با قائم مقام رئیس سازمان صدا و سیما در امور فرهنگی و دیگر مقامات این سازمان مطرح شده و در زمینه تولید محتوا با موضوع امر به معروف و نهی از منکر قول‌های جدی داده‌اند و امیدوارم در جنبه ایجابی در مناسبت‌های مختلف همچنین ایام محرم شاهد نمایش فیلم‌های فاخر و موثر باشیم.


دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر با اشاره به یکی از معضلات اجتماعی، ترک فعل مجلس در حوزه قانون‌گذاری نگهداری سگ و گربه را غیرقابل قبول دانست.


هاشمی گلپایگانی تصریح کرد: در کشورهای غربی مانند استرالیا، قوانین سفت و سختی برای نگهداری و بیرون آوردن سگ وجود دارد؛ سگ شناسنامه دارد و مالیات برای نگهداریش اخذ می شود ولی در این فرهنگ غلط غربی متاسفانه از همه کشورهای غربی، غرب زده تریم.


این مقام مسئول، فقدان قانون درباره سگ گردانی را موجب به خطر افتادن جان افراد به خصوص کودکان و تنش بین مردم برشمرد و افزود: کار به درگیری ساکنان مجتمع های مسکونی کشیده شده و این بی قانونی، نگرانی هایی را در جامعه بوجود آورده است.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *