اخطار وزارت صمت به انجمن روغن: قیمت‌ها فورا کاهش یابد

10:34 - 10 مرداد 1401
کد خبر: ۴۳۸۱۶۱۸
معاون صنایع عمومی وزارت صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر اینکه انجمن روغن هرچه سریع‌تر لیست قیمت‌های جدید روغن را در کشور باید اعلام کند، گفت: فرصت دو ماهه این انجمن رد شد.

خبرگزاری میزان _ تسنیم نوشت: محمد مهدی برادران در واکنش به طفره رفتن انجمن روغن برای اعلام کاهش قیمت روغن اظهار داشت: انتظار انجمن روغن برای فرصت دو ماهه برای کاهش قیمت روغن انتظار به‌جایی نیست و از سوی ما رد می‌شود، انجمن روغن علاوه بر دنبال کردن حقوق خود، یک مسئولیت اجتماعی نیز دارد.

معاون صنایع عمومی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: پاسخمان را رسمی به انجمن روغن اعلام کردیم که وقتی تعرفه قیمت روغن از سمت دولت کاهش یافته و از سوی دیگر قیمت جهانی روغن در حال کاهش است، انجمن روغن هم موظف است قیمت روغن را کاهش دهد و درخواست فرصت دو ماهه مورد قبول ما نیست. اگر انجمن روغن قیمت‌ها را کاهش ندهد، سازمان حمایت خود به طور مستقیم وارد موضوع می‌شود و لیست قیمت‌ها را اعلام می‌کند.

برادران ابراز کرد: امیدواریم انجمن روغن هرچه سریع‌تر لیست قیمت‌های جدید روغن را در کشور اعلام کند چرا کاهش قیمت، نفع و خیرش به مردم خواهد رسید.

وی در ادامه گریزی به موضوع رشد هشت درصدی در کشور زد و گفت: برنامه‌ریزی سالانه‌ای که توسط وزارت صمت صورت می‌گیرد ناظر بر تولید و ناظر بر رشد اشتغال بوده است که به تفکیک دفاتر تخصصی سهم هر دفتر مشخص شده و برش استانی هم اعلام شده است.

برادران تأکید کرد: باید بدانیم هشت درصد رشد اقتصادی در اقتصاد کلان زمانی محقق می‌شود که هر استان و هر کسب و کاری سهم خود را انجام دهد؛ این رویکرد ، عمل‌گراتر و دقیق‌تر خواهد بود تا اینکه بخواهیم به صورت کلی‌تر بیان کنیم. سال‌های گذشته توسط دولت‌های وقت رویکردهای متفاوتی اجرا شده بود و ما شاهد بودیم که رشد اقتصادی نه تنها محقق نشد بلکه در بسیاری از حوزه ها صفر بودیم.

وی ابراز کرد: به نظر می‌رسد با این تقسیم کاری که بین دفاتر تخصصی وزارت صمت، سایر دستگاه‌های اجرایی و برش استانی صورت گرفته بتوانیم از یک رشد پایین به بالا ، به این عدد نزدیک شویم.

انتهای پیام/

خبرگزاری میزان: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوماً به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفاً جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.


برچسب ها: وزارت صمت روغن

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *