تحقق 157 درصدی مالیات بخش درآمد املاک اجاری

9:38 - 10 مرداد 1401
کد خبر: ۴۳۸۱۴۹۴
دسته بندی: اقتصاد ، عمومی
رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور از تحقق 157 درصدی مالیات بخش درآمد املاک اجاری نسبت به سال گذشته خبر داد.

خبرگزاری میزان - بنابر اعلام رسانه مالیاتی ایران، داود منظور رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور با بیان اینکه مالیات ابرازی صاحبان درآمد املاک اجاری بابت عملکرد سال 1400، حدود 157 درصد تحقق نسبت به سال گذشته داشته است، گفت: مجموع مالیات ابرازی صاحبان درآمد املاک اجاری در تیرماه امسال، رقمی معادل 13 هزار و 824 میلیارد ریال بوده است.

وی همچنین خاطرنشان کرد: تعداد اظهارنامه ارایه شده از سوی صاحبان درآمد املاک اجاری در تیرماه امسال ( بابت عملکرد سال 1400 ) حدود 431 هزار اظهارنامه بوده که به صورت الکترونیکی به سازمان ارسال شده و  مربوط به 885 هزار ملک در سراسر کشور بوده است.

دکتر منظور تصریح کرد: در سال گذشته بابت عملکرد سال 1399، رقمی معادل 8 هزار و 790 میلیارد ریال مالیات از بابت درآمد املاک اجاری وصول شده بود.

رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور در خصوص طرح ها و برنامه های این سازمان بر کنترل سوداگری در بخش مسکن نیز گفت: نظام مالیاتی در تلاش است تا با اجرای دو پایه مالیاتی در سال جاری، شامل مالیات بر خانه‌های خالی و مالیات بر واحدهای مسکونی گران قیمت، تا حد امکان از سوداگری در بازار مسکن کاسته و ثبات و وضعیت پایدار را برای حوزه مسکن به ارمغان بیاورد.

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *