مهدوی‌کیا: با این شرایط تا فرودگاه مهرآباد هم نمی‌توانیم برویم چه برسد به پاریس

20:16 - 09 مرداد 1401
کد خبر: ۴۳۸۱۱۰۹
دسته بندی: ورزشی ، فوتبال
سرمربی تیم ملی فوتبال امید گفت: اصلاً از شرایط تیم امید راضی نیستم و با این تیم نصفه و نیمه هیچ کاری نمی‌توان کرد.

خبرگزاری میزان - مهدی مهدوی‌کیا در حاشیه بازی دوستانه تیم ملی فوتبال امید با پرسپولیس با گلایه از شرایط تیمش و عدم همکاری تیم‌ها برای در اختیار گذاشتن بازیکنان اظهاراتی داشت که گزیده آنرا در زیر می‌خوانید:

*ما 2، 3 روز تمرین کرده بودیم و تیمی نصفه و نیمه در اختیار داشتیم. امروز مقابل پرسپولیس یک بازی دوستانه انجام دادیم که به نظر من بازی خوبی نبود. دفعه قبل تیم ما کامل تر بود و شرایط بدنی بازیکنان بهتر بود. الان اکثر بازیکنان در فاز بدنسازی بودند و اشتباهات فردی زیادی داشتیم. در هر صورت نتیجه مهم نبود و از نوع فوتبالی که بازی کردیم هم رضایت ندارم. در کل روندمان تاکنون راضی کننده نبود.

*بعد از آمدن از ازبکستان جمله‌ای را گفتم و اگر قرار باشد با همین شرایط پیش برویم ما تا فرودگاه مهرآباد هم نمی‌توانیم برویم، چه برسد به پاریس! این اعتقاد و نظر من است. اصلاً از شرایط راضی نیستم و با این تیم نصفه و نیمه هیچ کاری نمی‌توان کرد.

*با توجه به شرایطی که می‌بینم پیش بینی کرده بودیم که فردا با پیکان بازی کنیم، اما ما 15-16 بازیکن بیشتر نداریم و اگر قرار باشد اینگونه پیش برویم همه بازیکنان دچار مصدومیت می‌شوند و اگر بنا باشد با همین بازیکنان به مسابقاتی برویم که تیم‌های بزرگسالان حضور پیدا می‌کنند به مشکل خواهیم خورد، چون ما حداقل به دو تیم کامل نیاز داریم تا بتوانیم هر دو روز یک بار بازی کنیم. فکر نمی‌کنم با این شرایط بتوان ادامه داد؛ همه بازیکنان در آستانه مصدومیت قرار دارند. از طرف دیگر خیلی از بازیکنان اصلی در اختیار ما نیستند و این روند هیچ کمکی به ما نخواهد کرد.

*حمایت مسئولان کمیته ملی المپیک؟ دوستان کار خود را انجام می‌دهند، اما اینکه ما با تیمی نصفه بخواهیم راهی مسابقات شویم با مشکلات زیادی روبرو خواهیم شد. در مدتی که تمرینات را آغاز کرده‌ایم بیشتر تمرکزمان روی موضوعات بیرونی بوده تا کارهای فنی. این موضوع آزاردهنده است، چون اعتقاد دارم مربی باید تمرکزش را روی کارهای فنی بگذارد، اما ما هر روز می‌شنویم که یک مشکل جدید پیش آمده است. هر روز می‌گویند فلان بازیکن در اختیار ما هست و فلان بازیکن را در اختیار نداریم. ما هنوز نمی دانیم چه نفراتی را در اختیار داریم. تاکید می‌کنم که با این شرایط راه به جایی نخواهیم برد و اگر در مسابقات حضور پیدا نکنیم خیلی بهتر است، چون با توجه به فشار مسابقات و کادر کوچکی که داریم ممکن است خیلی از بازیکنان دچار آسیب دیدگی شوند. و اصلاً شرایط برای ما خوب نخواد بود.

*حمایت ماجدی و سایر مسئولان؟ صحبت شده است اما قول دادند و همکاری نکردند. ما حدود یک ماه پیش لیست نفرات مدنظرمان را اعلام کردیم. خیلی‌ها هم قول همکاری دادند اما لحظه آخر بازیکنان نیامدند. ما روی برخی مسائل حساب کرده و برنامه‌ریزی داشتیم اما ناگهان همه چیز برعکس شد. این موضوع به ما ضربه می‌زند، چون نمی‌توانیم برنامه‌ریزی کنیم.

*ما پیش از این با پرسپولیس و نساجی بازی کردیم و نتایج خیلی خوبی هم به دست آوردیم. شرایط این مسابقات با بازی‌هایی که در قالب تیم ملی، با لباس ملی، با هم سن و سال‌های همین بازیکنان و شرایط رسمی‌تر بخواهیم بازی کنیم. بازی در کمپ تمرینی با تیم باشگاهی خوب است اما هدفی که ما دنبالش هستیم برگزاری بازی‌های دوستانه در همین رده است. متاسفانه شرایط فراهم نشد و اینکه بازیکن هم در اختیار نداشته باشیم کار را سخت و سخت‌تر خواهد کرد.

*شرایط دستیار اولش و شکایت به فیفا؟ وی طبق قراردادی که داشت دریافتی‌هایش را نگرفت و قراردادش را فسخ کرد. قرار است فدراسیون یک بار دیگر با وی توافق کند و امیدوارم مشکلات حل شود. من تقریباً تک و تنها مانده‌ام و نمی‌دانم چه بگویم. خیلی‌ها در فوتبال ایران دم از جوانگرایی زدند اما در عمل هیچکس چنین کاری را نکرد. من تبعاتش را قبول کردم و با تیمی جوان راهی مسابقات شدم و همه هجمه‌ها را تحمل کردم. من حرفی زده بودم و روی حرفم ماندم.

*من می‌دانستم که این تیم در سال بازی‌های بسیار کمی خواهد داشت و به همین دلیل بازی‌های همبستگی کشورهای اسلامی را فرصت خوبی دیدم که بازهم تیم جوان ما بتواند کسب تجربه کند. ما بازیکن بزرگسال هم با خود همراه نداریم و می‌خواستیم که همین نفرات بیشتر بازی کنند و کاری به نتیجه هم نداشتیم. با این شرایط که بازیکنان را هم نداشته باشیم دیگر دور از انصاف است. من هیچ وقت پا پس نمی‌کشم و به بازیکنان جوان اعتقاد دارم اما حرفم این است که فشار بازی ها زیاد است و نمی‌توان هر دو روز یک بار بازی انجام داد.

*امروز با پرسپولیس بازی کردیم و تصمیم داریم فردا با پیکان روبرو شویم اما 5 بازیکن روی نیمکت من هستند. چگونه باید فردا بازی کنم؟ احساس می‌کنم فردا قطعاً برخی بازیکنان دچار مصدومیت می‌شوند. من تازه آمده‌ام و ارتباطی با مربیان ندارم و وظیفه من هم نیست که بخواهم ارتباط بگیرم. همیشه همه قول می‌دهند اما موقع اجرا همه چیز تغییر می‌کند.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *