تأكید وزیر اقتصاد بر افزایش اقتدار قانونی سازمان حسابرسی

17:07 - 09 مرداد 1401
کد خبر: ۴۳۸۱۰۱۰
دسته بندی: اقتصاد ، عمومی
وزیر امور اقتصادی و دارایی بر تلاش این وزارتخانه برای افزایش اقتدار قانونی سازمان حسابرسی تأکید کرد.

خبرگزاری میزان _ به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت اقتصاد، احسان خاندوزی که در جلسه مجمع عمومی عادی سالیانه سازمان حسابرسی سخن می گفت با تقدیر از زحمات هیئت مدیره و کارکنان این سازمان و بیان اینکه وی در جریان چالش ها و درگیری های سازمان حسابرسی قرار دارد، اظهار داشت: بنای ما بر این است که از طریق تلاش برای بهبود سرانه انسانی و افزایش اقتدار قانونی، به انجام بهتر، با کیفیت تر و در زمان مناسب وظایف سازمان حسابرسی کمک کنیم. 

وزیر امور اقتصادی و دارایی تصریح کرد: منفعت بهبود عملکرد سازمان حسابرسی را همه بخش عمومی کشور می برد و تمام نظام شرکت داری دولت، ذینفع عملکرد مناسب سازمان خواهد بود.

خاندوزی یادآور شد: توقع ما هم این است که همکاران ما در سازمان حسابرسی، فعالانه تر و با استفاده از ابزارها و رویکرد های جدید تر در حوزه فضای عمومی و رسانه ای، قدری چابک تر عمل کنند.

وزیر اقتصاد با تأکید بر اینکه، سازمان حسابرسی باید مقامات عالی کشور و تصمیم گیران را از خروجی های ارزیابی خود نسبت به "آسیب های اصلیِ عملکردی" مطلع کند، بیان داشت: اصولا شما باید خاستگاه پیشنهادات اصلاحی در حوزه شرکت های دولتی باشید. 

خاندوزی عنوان داشت: من روز اول به ریاست جدید سازمان حسابرسی گفتم که توقع ام این است که این سازمان، باید منشاء تولید، حرکت و جریان آفرینی و فضاسازی در حوزه اقتصاد باشد.

وزیر اقتصاد تصریح کرد: ما از مدیران سالم و استقلال در حوزه حرفه ای سازمان حسابرسی حمایت می کنیم و در عوض توقع داریم، شما هم از این فرصت، استفاده مناسب تری بعمل آورده و اقدامات اصلاحی را در دستور کار سال جاری و آینده سازمان قرار دهید.

وی با قدردانی از زحمات هیئت عالی نظارت سازمان حسابرسی، به عنوان یکی از عالی رتبه ترین هیئت های متصور در نظامات قانونی کشور گفت: امیدوارم مجموع این عملکرد در دولت فعلی، نقطه عطفی برای احیاء عملکردهای سازمان حسابرسی باشد.

این گزارش حاکی است، در این جلسه، گزارش عملکرد سازمان حسابرسی و گزارش هیئت عالی نظارت، ارائه و صورتهای مالی سال 1400 این سازمان تصویب شد.

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *