آزاد سازی مدرک بعد از گذراندن طرح تعهدات خدمت امکان پذیر است

15:57 - 09 مرداد 1401
کد خبر: ۴۳۸۰۹۲۹
مشاور معاون آموزشی وزارت بهداشت اعلام کرد: طبق قانون مصوب سال های گذشته، همه افراد می توانند بعد از گذراندن طرح قانون خدمات پزشکان و پیراپزشکی، مدرک خود را آزاد کنند و این یک رویداد جدید نیست.

خبرگزاری میزان - به گزارش پایگاه خبری وزارت بهداشت، سید امیر پاشا طباییان؛ مشاور معاون آموزشی وزارت بهداشت اظهار کرد: محدودیت آزاد‌سازی مدارک برای هیچ گروهی وجود ندارد و همه افراد می‌توانند بعد از گذراندن طرح قانون خدمات پزشکان و پیراپزشکان و یا تعهد خدمت، مدرک‌خود را آزاد کنند.   

وی گفت: کسانی که تحصیل در رشته پزشکی و پیراپزشکی دارند، طی قانون خدمات پزشکان و پیراپزشکان متعهد به خدمت به وزارت بهداشت  هستند. همچنین افرادی که تخصص و فوق تخصص می‌گیرند هم متعهد به خدمت در وزارت بهداشت است.  

طباییان تصریح کرد: کسانی که تعهد خدمت به وزارت بهداشت دارند و امکانات وزارت بهداشت استفاده و در بیمارستان‌های تابعه تحصیل کردند؛ این افراد باید حتماً تعهدات خود را بگذرانند و بعد از اتمام تعهدات می توانند مدرک خود را آزاد کنند. مشاور معاون آموزشی وزارت بهداشت یادآور شد: این قانونی است که در سال های گذشته تصویب شده  و محدودیت خاصی ندارد. 

وی افزود: طبق قانون، هر فرد بعد از گذراندن طرح قانون پزشکان و پیراپزشکان و یا انجام تعهدات قانونی، می تواند مدرک خود را دریافت کند. طباییان گفت: طبق قانونی که از قبل وجود داشته، اگر در کشور رشته ای مورد نیاز باشد، فرد می تواند قبل از انجام‌تعهدات قانونی خود با گذاشتن وثیقه در خارج  کشور، ادامه تحصیل دهد و بعد از اتمام دوره تحصیلات به ایران بازگردد و تعهدات خود را انجام دهد. به گفته وی، در حال حاضر با توجه به اینکه ما تمامی رشته ها و امکانات را درکشور داریم و فقط برای تعداد محدود رشته که اعلام نیاز شده، فرد می تواند قبل از انجام تعهدات و برای ادامه تحصیل در سایر کشورها وثیقه بگذارد. 

طباییان با بیان این نکته که قانون جدیدی  تصویب نشده افزود: لازم به ذکر است این قانون از قبل وجود داشته و در مقطعی عملی نمی‌شده، ولی در حال حاضر  باید توجه کرد که بحث گذاشتن وثیقه برای ادامه تحصیل در خارج از کشور طبق قانون فقط برای رشته های اعلامی وزارت بهداشت است که از سایت مرکز خدمات آموزشی وزارت بهداشت قابل مشاهده خواهد بود.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *