وزیر کشور: مرز خسروی برای تردد زائران اربعین بازگشایی ‌شود

11:45 - 09 مرداد 1401
کد خبر: ۴۳۸۰۳۱۵
وزیر کشور گفت: سه مرز تاکنون برای مراسم اربعین استفاده می‌شد که امسال قرار است با پیش بینی تمهیدات امنیتی و توافق طرفین ایرانی و عراقی، مرز خسروی هم برای زائران قابل تردد باشد.

خبرگزاری میزان _ ایرنا نوشت: احمد وحیدی درباره مرزهایی که در ایام اربعین امسال استفاده می‌شود، گفت: شلمچه، چزابه و مهران مرزهایی است که برای اربعین به طور معمول استفاده می‌شود.

وزیر کشور گفت: وزیر کشور گفت: سه مرز تاکنون برای مراسم اربعین استفاده می‌شد که امسال قرار است با پیش بینی تمهیدات امنیتی و توافق طرفین ایرانی و عراقی، مرز خسروی هم برای زائران قابل تردد باشد.

وی اضافه کرد: امسال مرز خسروی هم برابر تعهدات طرفین ایرانی و عراقی بازگشایی می‌شود و هموطنان می‌توانند از این مرز برای عبور استفاده کنند.

وحیدی اظهار داشت: مرز سومار برای انتقال وسایل مواکب آماده می‌شود و پیش بینی شده از مرزهای شمال غرب مانند باشماق و تمرچین هم بتوانیم استفاده کنیم که این موضوع در دستور کار قرار دارد.

وزیر کشور به این سوال که آیا زائران غیرایرانی هم می‌توانند از مرزهای تمرچین و باشماق استفاده کنند، پاسخ منفی داد و گفت: اتباع دیگر کشورها مجاز به تردد از مرز جنوب یعنی شلمچه هستند و مرزهای غربی فقط برای ایرانیان قابل استفاده است.

وی افزود: مردم ما در استان‌های آذربایجان شرقی و غربی که حرکت از این مسیر برای‌ آنان راحت‌تر است قرار شد در صورت توافق نهایی از مرز تمرچین برای حضور در مراسم اربعین امسال تردد کنند.

رئیس شورای امنیت کشور وضعیت مرزهای کشور را مطلوب دانست و خاطرنشان کرد: مرزها در امنیت کامل به سر می برند و هیچ مشکلی در مرزها نداریم.

انتهای پیام/

خبرگزاری میزان: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوماً به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفاً جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.


برچسب ها: وزیر کشور اربعین

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *