رئیس بنیاد تعاون زندانیان: از افتخارات بزرگ بنیاد تبدیل افراد مطرود به انسان‌های موفق در عرصه تولید و اشتغال است

۰۶ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۲۲:۵۶
کد خبر: ۴۳۷۶۲۱۵
دسته بندی‌: حقوق و قضا ، قضایی
رئیس بنیاد تعاون زندانیان کشور، گفت: از افتخارات بزرگ سازمان زندان‌ها و بنیاد تعاون کشور، تبدیل افرادی مطرود از اجتماع به انسان‌های موفق در عرصه تولید و اشتغال است.

خبرگزاری میزان-  آیین تودیع و معارفه رئیس بنیاد تعاون زندانیان استان تهران در سالن کنفرانس شهید قاسم سلیمانی مرکز آموزشی و پژوهشی منطقه 7 زندان های کشور با حضور سیدحشمت اله حیات الغیب مدیر کل زندان‌های استان تهران و مسئولان بنیاد تعاون برگزار شد.

رحیم مطهرنژاد در این مراسم با تقدیر از خدمات شایان توجه محمدی در ایام تصدی ریاست بنیاد تعاون استان تهران اظهار کرد: با توجه به وسعت و جمعیت کیفری استان تهران، در مدیریت اخیر زندان های استان تهران، اقدامات ارزشمندی در حوزه اشتغال و حرفه آموزی زندانیان به ویژه در بخش تولید مصنوعات «چوبی، فلزی، چرم و مونتاژ» انجام شده است.

رئیس بنیاد تعاون زندانیان کشور تصریح کرد: از افتخارات بزرگ سازمان زندان ها و بنیاد تعاون، تبدیل افرادی مطرود خانواده و اجتماع مانند «معتادان متجاهر» به انسان‌های موفق درعرصه تولید و اشتغال است که آثار و تبعات مثبت آن در 4 بخش نصیب «زندانی، خانواده، هم بندی ها و جامعه» می شود، هیچ کدام از نهادهای اجتماعی چنین ویژگی چهارگانه همزمان را ندارند.

وی ادامه داد: استان تهران به عنوان ویترین کشور با استان های دیگر متفاوت است، به زودی با همکاری شهرداری های مناطق 22 و 5 امور کشاورزی، توسعه فضای سبز و باغداری گسترش یافته، زندانیان زیادی در قبال دریافت حقوق وارد عرصه خدمات شهری خواهند شد.

مطهرنژاد تاکید کرد: این هنراست که به زندانی حرفه ای آموخته و موجب بازگشت سعادتمندانه وی به جامعه شویم، چه بسا او هرگز فرصت یا بودجه فراگیری حرفه و فنی را نداشته است.

رئیس بنیاد تعاون زندانیان کشور با بیان این که پرداخت به موقع حقوق و دستمزد و همچنین توجه به مقررات ایمنی کار اصل اول خدمات این بنیاد است، از هنرمندان، قهرمانان عرصه ورزش و نیکوکار دعوت کرد با کمک های مادی یا معنوی در راه اشتغال و حرفه آموزی زندانیان موجب بازگشت سعادتمندانه آنان به جامعه و دستگیری از خانواده هایشان شوند.

مدیر کل زندان های استان تهران نیز اظهار کرد: مجموعه زندان و بنیاد تعاون در امر اشتغال و بازسازی شخصیت زندانیان مکمل یکدیگرهستند.

سیدحشمت اله حیات الغیب افزود: حدود یک پنجم زندانیان کشور در استان تهران نگهداری می شوند و امیدواریم با همکاری بیشتر مراجع قضایی استان، تعداد مددجویان شاغل حقوق بگیر تا پایان شهریور ماه به پنج هزار نفر افزایش یابد.

مدیر کل زندان های استان تهران، با تاکید بر ضرورت ساماندهی به روز فروشگاه ها و آموزش کارکنان این بخش در بدو ورود به زندان گفت: در حال حاضر اشتغال زندانیان در3 بخش کارگاهی، نشسته و اعزام به خارج از زندان با جدیت دنبال می شود و آماده معرفی نیروی کار به هر تعداد در کارگاه های بنیاد تعاون هستیم.

در مراسم تودیع مرتضی محمدی، جبار باقری معاون بنیاد تعاون زندانیان کشور، اسماعیل جمیاری معاون سلامت، اصلاح و تربیت زندان های استان تهران، علی اسمعیلی رئیس مرکز آموزشی و پژوهشی منطقه 7، مهرداد سوری مسئول بازرگانی بنیاد تعاون زندانیان استان تهران و جمعی از مسئولان و کارکنان این حوزه شرکت داشتند.

در پایان مراسم، محمدرضا تقی پور به عنوان رئیس جدید بنیاد تعاون زندانیان استان تهران معرفی و حکم وی از سوی رحیم مطهرنژاد رئیس بنیاد تعاون زندانیان کشور اعطا شد.

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *