وزیر فرهنگ از راننده تاکسی امانتدار تجلیل کرد

22:25 - 04 مرداد 1401
کد خبر: ۴۳۷۳۹۸۹
دسته بندی: فرهنگی ، عمومی
وزیر فرهنگ ضمن تجلیل از راننده تاکسی تهرانی به اهداف این اقدام اشاره کرد و گفت: تجلیل از این راننده متعهد بیش از آنکه تقدیر از یک شهروند محترم و مسئولیت پذیر باشد، تجلیل از یک روحیه و تلاش برای نمادسازی، فرهنگ‌سازی، تعهد اخلاقی و مسئولیت پذیری در جامعه به شمار می‌رود.

خبرگزاری میزان_ طبق اعلام مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، هفتصد و هفتاد و هفتمین جلسه شورای فرهنگ عمومی کشور صبح امروز سه شنبه با حضور محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و سیدمجید امامی، دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور و نمایندگان دستگاه‌های نهادهای مختلف در سالن اجتماعات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.

بنا بر این گزارش در حاشیه این جلسه، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن تجلیل از غلامحسین  بوذرجمهری، راننده تاکسی تهرانی به اهداف این اقدام اشاره کرد و گفت: تجلیل از این راننده متعهد بیش از آنکه تقدیر از یک شهروند محترم و مسئولیت پذیر باشد، تجلیل از یک روحیه و تلاش برای نمادسازی، فرهنگ‌سازی، تعهد اخلاقی و مسئولیت پذیری در جامعه به شمار می‌رود.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: در شورای فرهنگ عمومی نهایت تلاش خود را می کنیم تا مواردی چون گذشت، ایثار، فداکاری و عشق به همنوع در فرهنگ کشور ساری و جاری شود.

اسماعیلی با اشاره به اقدام اخلاق مدارانه این راننده تاکسی مبنی بر بازگرداندن مقادیر زیادی پول نقد و ارز خارجی به صاحبش گفت: آقای بوذرجمهری شهروندی شریف از جامعه اصیل ایرانی است که برای کسب روزی حلال با روحیه بالا و عزت نفس تلاش می کند، ما موظف هستیم به اینگونه شهروندان احترام خاصی بگذاریم، زیرا این افراد با این ویژگی های ممتاز ولی نعمتان ما هستند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی این اقدام راننده تاکسی فداکار را نشاندهنده ذات پاک جامعه اصیل ایرانی دانست و بیان کرد: ضروری است که با جریان سازی فرهنگی و رسانه ای شرایطی فراهم شود تا اینگونه افراد به درستی به عنوان الگوی رفتاری و اخلاقی به جوانان ایرانی معرفی شوند.

وزیر فرهنگ در پایان این جلسه، هدیه سفر به کربلای معلی را به این راننده تاکسی امانتدار اهدا کرد و خاطرنشان کرد: آقای غلامحسین بوذرجمهری سالهاست به  خادمی اهل بیت(ع) افتخار می‌کند و در مصاحبه تلویزیونی خود از آرزوی سفر به کربلای معلی به همراه همسرشان اشاره کرد و ما در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برحسب وظیفه، سعی کردیم این خواسته ایشان را اجابت کنیم.

گفتنی است، هفتصد و هفتاد و هفتمین جلسه شورای فرهنگ عمومی با پیش دستور «تصویب نهایی اولویت های دوره یازدهم شورای فرهنگ عمومی کشور» و دستور جلسه «پیوست فرهنگی بازی های جام جهانی قطر و بحث و بررسی درباره ساماندهی سواحل کشور» در سالن جلسات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *