شبکه برق منطقه‌ای خوزستان با بهره‌برداری از 5 پروژه تقویت می‌شود

۰۲ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۰:۳۲:۴۶
کد خبر: ۴۳۶۹۵۴۴
دسته بندی‌: اقتصاد ، انرژی
مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خوزستان گفت: نصب و راه‌اندازی پست سیار آهودشت در شهرستان کرخه و چهار پروژه دیگر با ارزش سرمایه‌گذاری بیش از 232 میلیارد ریال در این شرکت صورت گرفته است.

خبرگزاری میزان - طبق اعلام پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، محمود دشت‌بزرگ اظهار کرد: در راستای آماده سازی و تقویت شبکه به منظور گذر از پیک بار سال 1401، این پروژه‌ها در تیر ماه سال جاری نصب و آماده بهره‌برداری شده‌اند.


وی تصریح کرد: این پنج پروژه شامل نصب و راه‌اندازی یک دستگاه پست موبیل 132 به 33 کیلوولت به ظرفیت 12 مگاولت­آمپر و یک فیدر خروجی در پست آهودشت، تعویض دو دستگاه کلیدهوایی 33 کیلوولت خروجی ترانسفورماتور در پست آهودشت، نصب و راه‌اندازی یک دستگاه فیدر 33 کیلوولت در پست عبدالخان، نصب و راه‌اندازی دو دستگاه فیدر 33 کیلوولت در پست مارون یک و نصب و راه‌اندازی یک دستگاه بانک خازنی 33 کیلوولت در پست اندیمشک اصلی به ظرفیت 4.8 مگاوار است.


وی با بیان اینکه ارزش سرمایه‌گذاری این پروژه‌ها بیش از 232 میلیارد ریال بوده است، افزود: با بهره‌برداری از این پروژه‌ها، ایجاد ظرفیت جدید جهت کاهش محدودیت‌ها و جلوگیری از خاموشی به مشترکان، بهبود افت ولتاژ و شاخص‌های فنی شبکه و کاهش بار ترانسفورماتورها و فیدرهای مجاور و کاهش انرژی توزیع نشده، محقق شده است.


مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خوزستان گفت: علاوه بر پروژه‌های فوق، پنج پروژه مصوب بخش بهینه سازی برای آمادگی تابستان سال‌جاری شامل جایگزین نمودن بریکر بجای پاور فیوز در پست‌های فرعی شوشتر، میانرود و میانکوه، نصب و راه‌اندازی دو دستگاه فیدر 33 کیلوولت در پست میانکوه، افزایش ظرفیت ترانسفورماتور 132 کیلوولت از 30 به 50 مگاولت آمپر در پست مدرس دزفول، با ارزش سرمایه گذاری حدود 541 میلیارد ریال به پایان رسیده است.
شرکت برق منطقه‌ای خوزستان مسئولیت تامین و انتقال برق در شبکه انتقال و فوق توزیع در دو استان خوزستان و کهگیلویه و بویراحمد را بر عهده دارد.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *