بخشنامه‌ای برای اجرای برنامه مدیریت سبز و کنترل مصرف کاغذ و تجهیزات در قوه قضاییه ابلاغ شد

۰۱ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۸:۰۰:۱۹
کد خبر: ۴۳۶۸۹۲۱
دسته بندی‌: حقوق و قضا ، قضایی
رئیس حوزه ریاست قوه قضاییه به منظور اجرای برنامه مدیریت سبز، جلوگیری از اسراف کاغذ و انجام مکاتبات بی رویه و غیر ضرور اداری بخشنامه‌ای صادر کرد.

خبرگزاری میزان - محمدرضا صارمی رئیس حوزه ریاست قوه قضاییه به منظور اجرای برنامه مدیریت سبز، جلوگیری از اسراف کاغذ و انجام مکاتبات بی رویه و غیر ضرور اداری بخشنامه‌ای صادر کرد.

در این بخشنامه آمده است:

1- اخبار و اطلاعات قابل انتشار و ویژه حوزه قضایی، برابر ماده ۱۷ «دستورالعمل اطلاع رسانی و ارتباطات رسانه‌ای قوه قضاییه مصوب ۱۳۹۷ رئیس قوه قضاییه» به مرکز رسانه قوه قضاییه اعلام شود. این قبیل اطلاع رسانی مستلزم مکاتبه اداری با حوزه ریاست نیست.

2- در مکاتبات بين واحدها، از ارسال رونوشت با عنوان «صرفا جهت استحضار» اجتناب شود، مگر این که در سوابق مکاتبات، نامه‌ای از حوزه ریاست قوه قضاییه ارسال شده باشد و یا به طور قطع، نیازمند دخالت با پیگیری این حوزه باشد.

3- با توجه به اینکه عملکرد ماهانه، فصلی و سالانه از طریق مرکز آمار و فناوری اطلاعات منعکس می‌شود، از ارسال شرح وقایع حوزه قضایی به حوزه ریاست قوه قضاییه خودداری شود. بدیهی است گزارش امور و پرونده‌های حساس و مهم که پیش بینی می‌شود آثار ملی و فرا ملی داشته باشد، از شمول این بند مستثنی است.

4- واحدهای ناظر به مکاتبات اداری و دبیرخانه واحدهای قضایی مکاتبات را تا حد امکان از طریق سامانه‌های الکترونیک اداری انجام دهند و از تهیه تصویر نامه‌ها، مکاتبات، ثبت دستورها و تصمیمات اتخاذ شده بر روی اوراق اجتناب کنند؛ مگر در مواردی که امکان انشای تصمیمات بر بستر سامانه‌های مذکور وجود ندارد.

5- مسئولیت اجرای این بخشنامه با عالی ترین مقام هر واحد قضایی است.

محمدرضا صارمی
رئیس حوزه ریاست قوه قضاییه

انتهای پیام/


برچسب ها: قوه قضاییه

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
captcha