ادای احترام خزاعی به شهید حاج قاسم و ابومهدی المهندس در فرودگاه بغداد

22:09 - 31 تير 1401
کد خبر: ۴۳۶۷۵۱۷
دسته بندی: صفحه نخست ، عمومی
رئیس سازمان سینمایی کشور به منظور گسترش همکاری‌های دو جانبه در حوزه فرهنگ و سینما و امضای تفاهمنامه همکاری به کشور عراق سفر کرد و در فرودگاه شهر بغداد به ادای احترام به شهید سلیمانی پرداخت.

خبرگزاری میزان_ طبق اعلام اداره کل روابط عمومی سازمان سینمایی و سمعی بصری، محمد خزاعی رئیس سازمان سینمایی کشور در سفر به عراق، با استقبال معاون وزیر فرهنگ و گردشگری و رئیس امور سینمایی‌ این کشور روبه رو و با حضور در محل شهادت سردار دل‌ها شهید حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس‌، به این دو شهید بزرگوار ادای احترام کرد.

محمد خزاعی به درخواست حسن ناظم وزیر فرهنگ و گردشگری عراق از محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در راستای گسترش همکاری‌های دو جانبه در حوزه فرهنگ و سینما، جهت امضای تفاهمنامه همکاری به مدت سه روز به بغداد سفر کرد.

 وی ظهر امروز در فرودگاه بغداد مورد استقبال نوفل ابورغیف معاون وزیر فرهنگ ، گردشگری و آثار تاریخی عراق، احمد حسن موسی رئیس اداره سینمایی و تئاتر عراق و حمزه نجاتی وابسته فرهنگی ایران در بغداد قرار گرفت.

گفتنی است سفر رئیس سازمان سینمایی در راستای تداوم، گسترش و تقویت همکاری‌های دو جانبه فرهنگی و سینمایی دو کشور و پیرو دعوت رسمی وزارت فرهنگ و جهانگردی و امور سینمایی عراق صورت گرفت. 

حضور در هفته سینمای ایران در بغداد، امضای تفاهم‌نامه همکاری در زمینه تبادل، نمایش و عرضه تجاری آثار سینمایی «بلند، مستند، کوتاه و به‌ویژه، کودک و نوجوان»، زمینه سازی برای حضور سینماگران، برگزاری هفته‌های فیلم، ارائه دانش فنی و تخصصی از طریق ظرفیت انجمن سینمای جوانان ایران برای اعزام استاد و مربی تخصصی در زمینه آموزش به عراق، تقویت شرایط انجام پروژه‌های تولید مشترک بر اساس مفاهیم و موضوعات منطقه‌ای و راهبردی، هم‌فکری در زمینه برگزاری هفته‌های فیلم مشترک، پیشنهاد برای توسعه زیرساخت سینمایی عراق با بهره‌گیری از تجارب موسسه سینماشهر و بخش خصوصی سینمای ایران و غیره از جمله برنامه‌های پیش بینی شده در این سفر است.

لازم به ذکر است در هفته سینمای ایران در بغداد ۸ فیلم کوتاه و ۴ فیلم سینمایی از ایران به نمایش گذاشته خواهد شد.

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *