گربیچ: چگونه بردن ایران برای ما مهم‌تر بود/ عبادی‌پور در بهترین دوران بازیش قرار دارد

3:40 - 31 تير 1401
کد خبر: ۴۳۶۶۹۴۹
دسته بندی: ورزشی ، توپ و تور
سرمربی تیم ملی والیبال لهستان گفت: نمی‌توانستیم با عملکرد و بازی همیشگی خودمان در این دیدار پیروز شویم.

خبرگزاری میزان - نیکولا گربیچ، سرمربی تیم ملی والیبال لهستان پس از پیروزی مقابل ایران و صعود به نیمه نهایی لیگ ملت‌های ۲۰۲۲، صحبت‌هایی انجام داد که گزیده آن را در زیر می‌خوانید.

*پیروزی مهمی مقابل حریف بسیار خوبی به دست آوردیم. تیم ایران، والیبال بسیار خوبی را ارائه داد. برای من اصلا جای شگفتی نیست که تیم ایران به این مرحله از مسابقات راه یافته است. سطح والیبالی که تیم ایران بازی کرد و انگیزه ای که از خود نشان داد، گویای همه چیز است.

*تیم ملی والیبال ایران ما را بر آن داشت تا بهترین عملکرد خود را برای صعود به مرحله نیمه نهایی ارائه کنیم. برای ما فقط مسئله برد مقابل ایران مهم نبود، بلکه چگونگی رسیدن به این موضوع هم برایمان خیلی مهم بود.

*نمی‌توانستیم با عملکرد و بازی همیشگی خودمان در این دیدار پیروز شویم. نتوانستیم در توپ های اول مثل همیشه موفق باشیم. همچنین در سرویس نیز نتوانستیم مثل همیشه به حریفمان فشار بیاوریم.

*از لحاظ تاکتیکی وضعیت خوبی داشتیم اما نمی‌توانستیم از برتری خود دفاع کنیم. سختی‌های بسیاری را در طول مسابقه تحمل کردیم اما توانستیم این فشارها را مدیریت کنیم و در نهایت در ست پنجم به بازی برگردیم و در حساس‌ترین لحظه ممکن بهترین عملکرد خود را ارائه کنیم و پیروز میدان شویم. همانطور که گفتم این مهم بود که بدانیم چگونه به این پیروزی دست پیدا کنیم و فقط نتیجه مهم نبود.

*صادقانه باید بگوییم فقط میلاد عبادی‌پور را در این تیم می‌شناختم. آن هم به این دلیل است که او سابقه حضور در نسل قبلی را دارد. درمورد عبادی‌پور باید بگویم که او در حال حاضر بهترین عملکرد خود را در تمام طول دوران بازی‌اش ارائه می‌کند، چرا که او در حال حاضر کاپیتان تیم است و مسئولیت بیشتری دارد و باید نقش خود را به خوبی ایفا کند. سایر بازیکنان تیم به او نگاه می کنند و او الگوی آنان است. او فوق العاده نقش خود را ایفا می کند.

*در مورد دو بازیکن دیگر (امین اسماعیل نژاد و امیرحسین اسفندیار) باید بگویم که آنها پتانسیل بازی در تیم های بزرگ دنیا را دارند. آنها در بخش حمله، دفاع و سرویس فوق‌العاده عمل می کنند. تیم ملی ایران با این بازیکنان آینده فوق العاده ای را در پیش دارد و می‌تواند با تیم‌های بزرگ دنیا رقابت کند.

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *