هزینه ثبت نام در سامانه جامع روابط کار مشخص شد

۲۵ تير ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۶:۳۳
کد خبر: ۴۳۶۵۸۷
دسته بندی‌: اقتصاد ، عمومی
هزینه ثبت نام در سامانه جامع روابط کار تعیین شد و مراحل ثبت نام در فاز نخست این طرح در هفته جاری آغاز خواهد شد.
به گزارش خبرنگار گروه اقتصاد ، تعرفه ثبت نام کارگران در سامانه کار یکی از عوامل به تاخیر افتادن و آغاز به کار این سامانه طی هفته‌های اخیر بود که این مشکل در جلسه کمیته کمیسیون تخصصی تنظیم مقررات حل شد و هزینه ثبت نام در سامانه روابط کار در دفتار پیشخوان تعیین شد.

نرخ ثبت نامه برای کاگران و کارفرمایان با دو نرخ تعیین شد به طوری که هزینه ثبت نام و تشکیل پرونده برای کارفرمایان حقیقی و حقوقی ۶ هزار تومان و هزینه ثبت نام برای کارگران نیز ۵ هزار تومان با احتساب مالیات بر ارزش افزوده در نظر گرفته شده است.

قرار است در سامانه جامع روابط کار تمام فرآیند‌ها و روابط کاری بین کارگر و کارفرما به صورت الکترونیکی ثبت شود و شکایات نیز از طریق این سامانه و بدون نیاز به حضور برای حل اختلاف و ثبت قرارداد بین کارگر و کارفرما صورت می‌گیرد.

کارگران و کارفرمایان باید فقط برای یکبار با در دست داشتن مدارک هویتی به دفاتر پیشخوان دولت مراجعه و پس از تشکیل پرونده نسبت به دریافت نام کاربری و رمز عبور منحصر به فرد خود اقدام کنند که با توجه به تعیین شدن هزینه ثبت نام، فراخوان آغاز تشکیل پرونده از هفته جاری به زودی اعلام خواهد شد.

گفتنی سامانه حجامع روابط کار از آدرس http://prkar.mcls.gov.ir قابل دسترس است و کارگران و کارفرمایان می‌توانند پس از مراجعه به دفاتر پیشخوان و ثبت نام در این سامانه و دریافت نام کاربری و رمز عبور از این سامانه استفاده کنند.


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *