11 میلیون مشترک برق مشمول پاداش مديريت مصرف شدند

15:34 - 29 تير 1401
کد خبر: ۴۳۶۵۵۴۲
دسته بندی: اقتصاد ، انرژی
گرمای هوا بعث شد ۲۸ تیرماه برای سومین بار در سال جاری شکسته شده و به مرز ۶۹ هزار مگاوات نزدیک شود، وضعیتی که حاکی از گذراندن روزهای سخت برای تلاشگران صنعت برق است.

 خبرگزاری میزان - طبق اعلام پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، گرماي هوا باعث شده تا حد نصاب مصرف برق کشور دیروز ۲۸ تیرماه برای سومین بار در سال جاری شکسته شده و به مرز ۶۹ هزار مگاوات نزدیک شود، وضعیتی که حاکی از گذراندن روزهای سخت برای تلاشگران صنعت برق است.


دیروز به تعبیر سخنگوی صنعت برق، سخت‌ترین روز این صنعت بود که با تلاش و زحمت فراوان تلاشگران این عرصه و با همراهی مردم، شبکه برق با وجود فشار گرما و افزایش میزان مصرف، برق مشترکان را به صورت پایدار تامین کرد.
شکسته شدن رکورد مصرف برق کشور برای سومین بار در حالی رقم ‌خورد که در سال گذشته با میزان مصرف حدود 67 هزار مگاوات، شاهد خاموشی‌های گسترده و ناگهانی بودیم.


بر اساس این گزارش، امسال با توجه به ناترازی‌های موجود در بخش تولید و مصرف برق، نگاه وزارت نيرو برطرح‌هاي مشوق محور و جلب همراهي مردم بیشتر بود که در این زمینه مردم نیز با همکاری بی‌نظیر خود با صنعت برق، باعث کمک به این صنعت خدمت‌رسان شدند به‌طوریکه از ميان 28 ميليون و 500 هزار قبض صادر شده، حدود 40 درصد از مشتركان یعنی ( 11 ميليون و 500 هزار مشترك ) تاکنون مشمول پاداش صرفه جويي شده‌اند.


همچنین بر اساس اطلاعات به دست آمده، با وجود افزایش دمای حدود 2 درجه‌ای تیرماه نسبت به سال گذشته و رشد بیش از 2 هزار مگاواتی میزان مصرف برق، شبکه در حالت پایدار بوده است و این موضوع حاصل ماه‌ها و ساعت‌ها تلاش و برنامه‌ریزی مدیران صنعت برق در حوزه‌های مختلف و نیز مشارکت بخش‌های مختلف مصرفی به‌ویژه مشترکان خانگی بوده است که تلاش می‌شود این روال تا پایان فصل گرم سال تدوام داشته باشد.

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *