مقانلو: صحبت‌های ساعی در حد مشاوره است نه دخالت/ ۶ سال در تکواندو درجا زدیم

7:45 - 29 تير 1401
کد خبر: ۴۳۶۳۹۲۳
دسته بندی: ورزشی ، رزمی
سرمربی تیم ملی تکواندو گفت: باید اول به استاندارد جهانی برسیم، بعد بتوانیم کسب سهمیه کنیم و در نهایت به فکر مدال المپیک باشیم.

بیژن مقانلو در گفت‌وگو با میزان، درباره حضور در کمپ تمرینی روسیه اظهار داشت: تمام هزینه‌های تیم ایران برای حضور در این کمپ توسط فدراسیون تکواندوی روسیه پرداخت شد و جالب اینجاست که بین تمام تیم‌های شرکت کننده فقط کشور ما از این امتیاز بهره‌مند شد. به غیر از روسیه و ایران، کشورهای قزاقستان، ارمنستان و بلاروس هم در این کمپ تمرینی حضور داشتند.

وی افزود: این کمپ برای ما بسیار مفید بود و یکی دو بازی درون اردویی هم انجام دادیم. باید قبول کنیم که از رقیبان عقب هستیم و با حضور در این کمپ ها و برگزاری اردوهای مشترک می توانیم به دوران اوج برگردیم. جالب اینجاست کشور روسیه هم درخواست حضور در ایران و برگزاری اردوی مشترک داشت که امیدوارم این اتفاق رخ دهد.

*تکواندوی ایران را بزرگ می‌بینیم، اما حقیقت چیز دیگری است

سرمربی تیم ملی تکواندو درخصوص تغییر نسل در تیم خود گفت: ما در حال پوست اندازی هستیم و قراربود با 80 درصد تغییرات به قهرمانی آسیا برویم که با توجه به اتفاقی که برای یزدانی افتاد، به ناچار با 50 درصد تغییر به کره جنوبی رفتیم و با این حال 2 نقره و یک برنز گرفتیم که در عمل از مجموع 6 بازیکن 3 فینالیست داشتیم که نتیجه بدی نبود.

وی ادامه داد: از رقابت‌های قهرمانی آسیا عملا 2 هوگوپوش به نفرات گرندپری اضافه شدند تا با حضور در این رقابت‌ها تجربیات حرفه ای آن‌ها دوچندان شود و ما چاره ای نداریم و باید با سیاست های مختلف به جمع مدعیان اضافه شویم. الان خودمان هستیم که تکواندوی ایران را بزرگ می‌بینیم که این اعتماد به نفس خوب است، اما حقیقت چیز دیگری را نشان می‌دهد و باید با قبول کردن شرایط به پیشرفت تیم ملی و بازیکنان کمک کنیم.

*50 مدالیست المپیکی نداشته‌ایم که اینقدر انتظارات بالاست

مقانلو درخصوص اینکه مردم از تکواندو توقع مدال آوری در المپیک را دارند، گفت: این حرف را قبول دارم، اما باید ببینیم چه کسانی برای تکواندوی ایران مدال‌های المپیک را گرفته‌اند. در تکواندوی ایران کلاً 3 نفر در المپیک مدال گرفته‌اند که 2 طلا و یک برنز را هادی ساعی کسب کرده، یک نقره باقری معتمد گرفته و یک برنز هم یوسف کرمی بدست آورده است؛ ما 50 مدالیست المپیکی نداشته‌ایم که اکنون انتظارات اینقدر بالاست. مدال بزرگترین رویداد ورزشی جهان به راحتی کسب نمی‌شود و هزار و یک دلیل برای رسیدن به این مهم باید دست به دست هم دهند.

سرمربی تیم ملی تکواندو گفت: ما باید اول به استاندارد جهانی برسیم، بعد بتوانیم کسب سهمیه کنیم و در نهایت به فکر مدال المپیک باشیم. همه دارند تلاش می کنند و این نتیجه زمانی بدست می آید که همه با هم همدل باشیم. من اظهار نظر برخی دوستانم را که می‌بینم، هیچ خبری از دلسوزی برای تیم ملی در آن پیدا نیست و همه می‌گویند ما قبلا خوب بودیم! ما هم نمی‌گوییم 10 سال قبل بد بودیم، اما الان چه چیزی در اختیار من قرار دارد؟ بازیکنان شبانه‌روز تلاش می‌کنند و نیاز به انرژی مثبت پیشکسوتان داریم.

وی در ادامه تصریح کرد: می‌دانم چه می خواهم و هدفم چیست و باید احترام دنیا را برای تکواندوی ایران دوباره برگردانیم. در این 6 سال به اندازه کافی درجا زده‌ایم که این را من نمی‌گویم بلکه نتایج همه چیز را مشخص می‌کند. باید به جوان‌ها بها دهیم و مسئولیت باخت را بپذیریم تا تیم باتجربه شود. من می توانستم تمام بازیکنان اسم و رسمدار را به مسابقات ببرم اما همیشه به نتایج انتخابی احترام میگذارم تا حس رقابت در تیم از بین نرود.

*کوچکترین دخالتی می‌دیدم، رفته بودم

سرمربی تیم ملی تکواندو درخصوص اینکه آیا واقعا رییس فدراسیون در امور فنی مداخله می‌کرد، گفت: اول از همه باید بپذیریم که هادی ساعی یک آدم فنی است، اما خدا را شاهد می‌گیرم صحبتهای او به من فقط در حد مشاوره است و هیچ دخالتی در کارم نمی‌بینم. آدم مشورت پذیری هستم و صحبت‌های درست را گوش می کنم، اما می‌دانید که اگر کوچکترین دخالتی در کارم می‌شد، همین الان می‌رفتم و با قدرت می‌گویم در کارم اختیار تام دارم و از این بابت مشکلی وجود ندارد.

مقانلو در پاسخ به این سوال که چه واکنشی به صحبت‌های تند باقری معتمد دارد، اظهار کرد: هرکسی می‌تواند هرچیزی بگوید و صحبت‌های هر آدمی برای خودش محترم است. تمرکزم روی تیم ملی است و جوابی برای باقری معتمد ندارم. همه من را می‌شناسند و اگر بخواهم جواب هر اظهار نظری را بدهم، تمرکزم به هم می‌ریزد، چون کارهای مهمتری دارم.
انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *