رؤسای قوه قضائیه وکیل آنلاین مجله حقوقی

12 محکوم مالی با کمک ستاد دیه استان ایلام از زندان آزاد شدند

10:08 - 28 تير 1401
کد خبر: ۴۳۶۲۸۲۷
دسته بندی: حقوق و قضا ، قضایی
در مراسمی با حضور رئیس کل دادگستری ایلام، 12محکوم مالی استان ایلام از زندان آزاد شدند.

خبرگزاری میزان - به مناسبت عید سعید غدیر خم در مراسمی با حضور عمران علی‌محمدی رئیس کل دادگستری ایلام، بخشنده دادستان عمومی و انقلاب و سایر مسئولان استان 12 زندانی محکوم مالی استان ایلام از زندان آزاد شدند.

رئیس کل دادگستری استان ایلام در این مراسم در سخنانی با تاکید بر ارزش معنوی و اجر الهی دستگیری از نیازمندان و آزادی زندانیان جرایم غیرعمد، آزادی ۱۲ نفر از مددجویان زندان مرکزی ایلام را اقدامی ارزشمند و بزرگ توصیف کرد و افزود: این آزادی و بازگشت به آغوش گرم خانواده‌ها باید پیش زمینه‌ای برای واکاوی در گذشته و برنامه ریزی برای آینده و رسیدن به یک زندگی سالم و الهی باشد.

وی اقدامات تامینی و تربیتی را در زندان های استان منطبق با اصول زندانبانی اسلامی دانست و تاکید کرد: مهارت آموزی یکی از موارد قابل توجه در زندان برای حرفه آموزی و تامین اشتغال و درآمد افراد است.

علی‌محمدی توجه به خانواده زندانیان و معیشت آنان را از دیگر دغدغه‌های دادگستری استان ایلام دانست و گفت: با توجه به ضرورت این امر، دستورات لازم به مرکز خدمات اجتماعی و انجمن حمایت از زندانیان داده شده است تا در راستای تاکیدات رئیس قوه قضاییه مبنی بر کمک به خانواده زندانیان، بسته‌های معیشتی بین این قشر، توزیع شود.

آزادی این 12 زندانی با کمک های ستاد دیه، بسیج حقوق دانان سپاه استان و انجمن حمایت از زندانیان انجام شد و این افراد به آغوش خانواده بازگشتند.

گفتنی است از ابتدای سال تا کنون ۷۱ زندانی با همت ستاد دیه، خیران و نهادهای حمایتی به آغوش خانواده خود بازگشتند که از این میان ۵۳ زندانی جرایم غیر عمد و ۱۸ زندانی محکوم مالی نیازمند آزاد شدند.

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *