تورنمنت کشتی آزاد مراکش| نخودی فینالیست شد/ امامی یک گام تا کسب مدال طلا

17:12 - 26 تير 1401
کد خبر: ۴۳۶۱۶۱۸
در ادامه مسابقات 8 وزن نخست رقابت‌های بین‌المللی کشتی رنکینگ اتحادیه جهانی کشتی در تونس دو نماینده کشورمان برای کسب مدال طلا به میدان خواهند رفت.

خبرگزاری میزان - به گزارش روابط عمومی فدراسیون کشتی، مسابقات 8 وزن نخست رقابت‌های بین‌المللی کشتی رنکینگ اتحادیه جهانی کشتی از ساعت 14 امروز در شهر تونیس کشور تونس در حال برگزاری است که 5 نماینده کشورمان امروز به مصاف یکدیگر و حریفان خود رفتند که در پایان مسابقات مقدماتی، محمد نخودی در وزن 79 کیلوگرم به دیدار فینال راه یافت، یونس امامی در صورت پیروزی در دیدار پایانی صاحب مدال طلا می‌شود و علیرضا سرلک نیز با شکست مقابل قهرمان جهان راهی دیدار رده بندی شد.

بر اساس چرخه ی نهایی انتخابی تیم ملی، علیرضا سرلک و محمد نخودی بعنوان نفرات برتر اوزان 57 و 79 کیلوگرم شناخته شدند.

نتایج کشتی گیران کشورمان به شرح زیر است:

در وزن 57 کیلوگرم که مسابقات به صورت دوره ای و با حضور 6 کشتی گیر در 2 گروه 3 نفره برگزار می شود، احمد محمدنژاد جوان و علیرضا سرلک به همراه اودیت از هند به مصاف هم می روند که دیدار بین نمایندگان کشورمان با نتیجه 2 بر صفر به نفع سرلک پایان یافت. در دیدار بعد جوان با نتیجه 11 بر 6 مغلوب اودیت از هند شد و از دور رقابت ها کنار رفت. سرلک در مبارزه بعدی با نتیجه 4 بر 1 مقابل اودیت از هند به برتری رسید و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله با نتیجه 11 بر 7 توماس گیلمان قهرمان جهان از آمریکا شد و به دیدار رده بندی رفت. سرلک در این دیدار به مصاف هورست لهر از آلمان می رود.

در وزن 74 کیلوگرم که با حضور 3 کشتی گیر و به صورت دوره ای برگزار می شود، یونس امامی در دور نخست با نتیجه 10 بر صفر مقابل سزار آلوان از برزیل به پیروزی رسید. وی در دور پایانی به مصاف ساگار جاگلان از هند می رود.

در وزن 79 کیلوگرم که مسابقات به صورت دوره ای و با حضور 7 کشتی گیر در 2 گروه 3 و 4 نفره برگزار می شود، محمد نخودی و علی سوادکوهی در گروه A  به مصاف هم رفتند که سوادکوهی با نتیجه 5 بر 5 مقابل نخودی به پیروزی رسید. نخودی در دور بعد با نتیجه 7 بر 3 گئورگیوس کوگیومتسیدیس از یونان را مغلوب کرد. وی در دور بعد با نتیجه 10 بر صفر چندر مارستیلر از آمریکا را مغلوب کرد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. نخودی برای حضور در دیدار فینال با نتیجه 10 بر صفر بالیان گوراو دارنده مدال نقره قهرمانی آسیا در سال 2022 از هند را از پیش رو برداشت و راهی دیدار فینال شد. نخودی در در دیدار پایانی به مصاف بولات ساکایف از قزاقستان می رود.
سوادکوهی نیز در مقابل مارستیلر از آمریکا با نتیجه 9 بر 6 شکست خورد و در دور بعد با نتیجه 3 بر 1 کوگیومتسیدیس را از پیش رو برداشت و از دور رقابت ها کنار رفت.

این مسابقات امشب و با مشخص شدن نفرات برتر به پایان می رسد.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *