رؤسای قوه قضائیه وکیل آنلاین مجله حقوقی

آشوبی: ابقای اسکوچیچ اتفاق خوبی بود/ پرسپولیس فقط به یک مهاجم نیاز دارد

12:32 - 27 تير 1401
کد خبر: ۴۳۶۱۵۵۱
دسته بندی: ورزشی ، فوتبال
پیشکسوت فوتبال گفت: پرسپولیس فقط در پست مهاجم مرکزی نیاز به یک بازیکن دارد و به خدمت گرفتن یک فروارد نسبت به سایر پست‌ها در اولویت قرار دارد.

فرزاد آشوبی در گفت‌وگو با میزان، درباره یارگیری تیم فوتبال پرسپولیس در فصل نقل و انتقالات، اظهار داشت: پرسپولیس در جذب نفرات جدید برای این فصل مسابقات لیگ برتر خوب عمل کرد و توانست بازیکنان با کیفیتی را بگیرد. فقط در پست مهاجم مرکزی نیاز به یک بازیکن دارد و به خدمت گرفتن یک فوروارد نسبت به سایر پست‌ها در اولویت قرار دارد.

وی در مورد اینکه جذب برترین بازیکنان، تضمین کننده قهرمانی در مسابقات نیست، عنوان کرد: حضور ستاره‌ها در یک تیم هیچ‌گاه تضمین کننده قهرمانی نیست. کار گروهی و قرار گرفتن آن ستاره‌ها در کنار هم کار سختی است. فرایند تیم‌سازی و شکل گرفتن تیم در طول فصل خیلی مهم و تأثیرگذار خواهد بود.

پیشکسوت فوتبال ایران در خصوص حضور مربیان خارجی در لیگ برتر تصریح کرد: اگر مربیان خارجی توانایی داشته باشند و روی نگرش باشگاه‌ها تأثیرگذار باشند بالطبع در ادامه شاهد رشد کیفی فوتبال باشگاهی و ملی ایران خواهیم شد. ظاهراً مربیانی که این فصل وارد لیگ برتر شدند رزومه قابل دفاعی دارند.

*علت عدم ظهور پدیده‌ها را باید در فوتبال پایه جستجو کرد

آشوبی در پاسخ به این پرسش که چرا در سال‌های اخیر شاهد ظهور پدیده‌ای در فوتبال ایران نیستیم، گفت: اگر ستاره و پدیده‌ای در فوتبال ظهور نمی‌کند باید این مسئله را در ریشه فوتبال پایه جستجو کرد. باید شخصیت فنی و توانایی مدل بازی یک بازیکن را از رده پایه شناسایی کرد و سپس به پرورش آن پرداخت. اگر در سال‌های اخیر شاهد رشد پدیده‌ای نیستیم به خاطر این است که در این زمینه کوتاهی صورت گرفته است. در فوتبال ایران پتانسیل زیادی وجود دارد و اگر فرایند شناسایی و پرورش این استعدادها اصلاح شود مسلماً بازیکنان با کیفیت و سطح بالا بیشتر دیده خواهند شد.

کارشناس فوتبال ایران در خصوص مدعیان این فصل لیگ برتر تاکید کرد: تیم‌هایی که فصل قبل در لیگ برتر مدعی قهرمانی بودند امسال هم آن چند ضلعی مدعی قهرمانی خواهند بود. در فصل قبل استقلال و پرسپولیس تا هفته‌های آخر شانس نخست قهرمانی بودند.

*برکناری و ابقای اسکوچیچ شاهکار فدراسیون فوتبال بود

پیشکسوت فوتبال در مورد ابقای اسکوچیچ در سمت سرمربیگری تیم ملی فوتبال اظهار کرد: برکناری و ابقای اسکوچیچ شاهکار فدراسیون فوتبال بود. اگر هر چند وقت یک بار و از هر سمت یک خبری بیرون می‌آید مشخص است که متولی تیم ملی یعنی فدراسیون فوتبال در تصمیم گیری ناتوان است. واقعاً تعجب برانگیز است که این همه هجمه روی سرمربی تیم ملی بود. او توانسته بود تیم ملی را از مرحله گروهی و سپس مرحله نهایی مقدماتی به رقابت‌های جام جهانی 2022 قطر برساند و سریع‌ترین صعود به جام جهانی را رقم بزند، اما با او به این شکل رفتار می‌کنند.

وی ادامه داد: در شرایط اسفبار و دیر هنگامی دست به برکناری اسکوچیچ می‌زنند و دوباره او را بازمی‌گرداندند. این کارها اصلاً عاقلانه نبود و خیلی خوشحالم که او هنوز سرمربی تیم ملی است. امیدوارم در اردوی بعدی تیم ملی دیگر این مسائل غیراخلاقی به وجود نیایید.

*دودستگی بازیکنان به خاطر عدم حمایت فدراسیون از سرمربی تیم ملی بود

پیشکسوت فوتبال درباره دودستگی بازیکنان تیم ملی اضافه کرد: دودستگی بازیکنان به خاطر عدم حمایت قاطع و پشتیبانی نکردن فدراسیون فوتبال از سرمربی تیم ملی بود. به هیچ وجه بازیکنان حق ندارند در این مسائل ورود کنند و این گونه دخالت‌ها فقط از مدیریت ضعیف فدراسیون فوتبال نشأت می‌گیرد. اگر فدراسیون از مربی خودش حمایت قاطع داشت هیچگاه بازیکن به خودش اجازه نمی‌داد تا درباره تغییر سرمربی صحبتی داشته باشد. باز با این شرایط کار برای سرمربی بسیار سخت است، اما امیدوارم فدراسیون در این زمان کم مانده به جام جهانی محکم پشت مربی خود بایستد.

آشوبی در خصوص انتخابات فدراسیون فوتبال خاطرنشان کرد: امیدوارم اتفاق خوبی که به صلاح و پیشرفت فوتبال ایران است، رخ دهد. همچنین نهادهای نظارتی بیشتر از قبل به انتخابات فدراسیون فوتبال رسیدگی کنند. وقتی کسانی از بیرون برای فوتبال تصمیم می‌گیرند این می‌شود که هیچ گاه فوتبالی‌ها نمی‌توانند به خواسته‌های خود برسند.

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *