کنترل روی قیمت‌های دارویی با جدیت دنبال می‌شود

15:01 - 26 تير 1401
کد خبر: ۴۳۶۱۳۷۵
معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت با تمام توان می‌کوشیم که هیچ‌گاه مردم در مراکز بهداشتی و درمانی در مناطق مرزی و یا مناطق کم برخوردار کشور، کمبودی ازنظر دارو و ملزومات مصرفی حس نکنند و طبق دستور مقام عالی وزارت، کنترل روی قیمت‌های دارویی با جدیت دنبال می‌شود.

خبرگزاری میزان - به گزارش پایگاه خبری وزارت بهداشت، بهروز رحیمی با بیان این‌که بستر رشد و پیشرفت در حوزه علوم پزشکی کشور بسیار مستعد است، گفت: حوزه علوم پزشکی در کشور با پتانسیل بسیار بالایی که دارد، در میان کشورهای منطقه حرفی برای گفتن دارد.

وی در ادامه گفت: در مناطق مرزی همچون پیرانشهر، بیمارستانی با امکانات و تجهیزات بسیار خوب بنا شده است که برای جذب گردشگر سلامت از کشورهای همسایه می‌توان از آن بهره‌های لازم را برد.

رحیمی همچنین با بیان این‌که موضوع گردشگری سلامت می‌تواند ارزآوری را در کشور افزایش دهد و چرخه اقتصادی حوزه بهداشت و درمان را به گردش درآورد، گفت: می‌توانیم با بیمارستان‌های به‌روز از نظر امکانات و تجهیزات و کادر درمانی نخبه که در اقصی نقاط کشور در حال خدمت‌رسانی هستند، با جذب گردشگر سلامت، ارزآوری به کشور را افزایش دهیم.

معاون وزیر بهداشت با اشاره به اهمیت تامین دارو و ملزومات مصرفی در استان‌ها و شهرهای مرزی عنوان کرد: با تمام توان می‌کوشیم که هیچ‌گاه مردم در مراکز بهداشتی و درمانی در مناطق مرزی و یا مناطق کم برخوردار کشور، کمبودی ازنظر دارو و ملزومات مصرفی حس نکنند و طبق دستور مقام عالی وزارت، کنترل روی قیمت‌های دارویی با جدیت دنبال می‌شود.

رحیمی در پایان با بیان این‌که حوزه سلامت یکی از بزرگ‌ترین و کلان‌ترین سیستم‌های حکمرانی در کشور است، گفت: هیچ‌گاه در هیچ کشوری، سیستم سلامت موفق نخواهد شد، مگر با کار تیمی و خرد جمعی؛ و خدا را شاکریم که در دولت کنونی همه تصمیم‌گیرندگان در حوزه سلامت، اعتقادی راسخ به کار تیمی دارند و با همفکری از همه معبرها عبور خواهیم کرد.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *