رؤسای قوه قضائیه وکیل آنلاین مجله حقوقی

خروجی سد زاینده‌رود افزایش یافت

11:05 - 26 تير 1401
کد خبر: ۴۳۶۰۸۵۷
دسته بندی: اقتصاد ، عمومی
معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه‌ای اصفهان گفت: شت: خروجی آب از سد زاینده‌رود بر اساس مصوبات کارگروه سازگاری با کم‌آبی با حجم محدودی فقط برای حفظ درختان باغات غرب استان افزایش یافت.

خبرگزاری میزان - طبق اعلام پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، محمود چیتیان درخصوص افزایش خروجی از سد زاینده‌رود اظهار داشت: خروجی آب از سد زاینده‌رود بر اساس مصوبات کارگروه سازگاری با کم‌آبی با حجم محدودی فقط برای حفظ درختان باغات غرب استان افزایش یافت.


معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه‌ای اصفهان افزود: ورودی آب به سد زاینده‌رود از ابتدای سال آبی (مهرماه ۱۴۰۰) تا بیست و چهارم تیرماه در مجموع 890 میلیون مترمکعب بوده است در حالی که این سد در مدت مشابه سال گذشته 698 میلیون مترمکعب و در بلندمدت (۵۲ ساله) یک میلیارد و 239 میلیون مترمکعب ورودی داشت.
چیتیان با بیان اینکه ذخیره سد زاینده‌رود امروز به 323 میلیون مترمکعب رسید، خاطرنشان کرد: حجم آب ورودی به سد هم اکنون 17 مترمکعب بر ثانیه است.


معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای اصفهان یادآور شد: آب رها شده صرفاً برای نوبت چهارم آبیاری باغات غرب به مدت 9 روز افزایش یافته و در محدوده شهر اصفهان جریان نخواهد یافت.

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *