رؤسای قوه قضائیه وکیل آنلاین مجله حقوقی

نماینده ادوار مجلس: اقدامات رئیس قوه قضائيه جنبه تبلیغاتی و سیاسی ندارد

19:53 - 25 تير 1401
کد خبر: ۴۳۶۰۲۳۹
نماینده ادوار مجلس ضمن بیان اینکه سفر‌های استانی و بازدید‌های سرزده رئیس قوه قضائیه و سایر اقدامات وی جنبه تبلیغاتی و سیاسی ندارد، گفت: رئیس قوه قضائیه دنبال باز کردن گره‌های کور مشکلات مردم به ویژه در حوزه قضایی است.

خبرگزاری میزان_ پارسینه نوشت: هادی حق شناس در رابطه با عملکرد رئیس دستگاه قضا گفت: رویکرد قوه قضائیه در دوران ریاست حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای نسبت به ادوار گذشته بسیار متفاوت بوده است.

نماینده ادوار مجلس تأکید کرد: رئیس قوه قضائیه در میدان حضور دارد به این معنا که اشرافی کامل به مسائل قضایی و همچنین مشکلات حاکم بر کشور دارد.

حق شناس با اشاره به اینکه رئیس قوه قضائیه زمینه‌های ایجاد و بروز جرائم را در حوزه‌های سیاسی اقتصادی فرهنگی و اجتماعی می‌شناسد، تصریح کرد: رئیس قوه قضائیه مسلط به امور قضایی است و به راحتی می‌تواند اصطلاحات لازم را انجام دهد.

استاندار سابق گلستان با بیان اینکه بخشنامه‌هایی که حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای صادر می‌کند مورد پذیرش همگان است، اضافه کرد: در مواقعی بخشنامه‌هایی که در کشور صادر و هم چنین قوانینی که در مجلس قانون گذاری می‌شود، مورد استقبال افکار عمومی قرار نمی‌گیرد، هرگاه افکار عمومی آن را نپذیرند، جنبه اجرایی پیدا نمی‌کند، اما بخش‌نامه‌هایی که رئیس قوه قضائیه صادر کرده مورد استقبال افکار عمومی قرار گرفته است.

نماینده ادوار مجلس  تأکید کرد: ملاقات‌های مردمی رئیس قوه قضائیه و سفر‌های استانی رئیس دستگاه قضا از جمله اقدامات مثبت و مورد قبول افکار عمومی است.

وی افزود: بازدید‌های سرزده رئیس قوه قضائیه از زندان‌ها و گفتگو چهره به چهره با زندانیان اعتماد به قوه قضائیه را در جامعه افزایش داده است.

استاندار سابق گلستان با بیان اینکه سفر‌های استانی و بازدید‌های سرزده رئیس قوه قضائیه از زندان‌ها و گمرکات و انبار‌های سازمان املاک تملیکی و سایر اقدامات محسنی اژه‌ای جنبه تبلیغاتی و سیاسی ندارد، اضافه کرد: رئیس قوه قضائیه دنبال باز کردن گره‌های کور مشکلات مردم به ویژه در حوزه قضایی است.

نماینده ادوار مجلس با اشاره به اینکه اقدامات حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای تحولات و اصلاحات ماندگاری را در قوه قضائیه رقم خواهد زد، گفت: شرط تحقق این موضوع رفع مشکلات مالی و اداری و همچنین کمبود قضات در دستگاه قضا است.

استاندار سابق گلستان اظهار کرد: امیدواریم رویه‌ای که حجت‌الاسلام محسنی اژه‌ای در قوه قضائیه در پیش گرفته است، بدون تغییر ادامه و استمرار داشته باشد.

انتهای پیام/

خبرگزاری میزان: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوماً به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفاً جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *