۱۲ میلیون خودرو در سال گذشته به مراکز معاینه فنی کشور مراجعه کردند

۲۴ تير ۱۴۰۱ - ۱۱:۰۸:۵۸
کد خبر: ۴۳۵۸۳۲۴
مدیر امور اجرایی معاینه فنی خودروهای کشور با اشاره به اینکه در سال گذشته ۱۲ میلیون و ۳۷ هزارو ۵۳۰ خودرو سبک در مراکز معاینه فنی پذیرش شده اند افزود: ۷۷ درصد این خودروها موفق به اخذ گواهی معاینه فنی شدند.

خبرگزاری میزان - ایسنا نوشت: عبدالله متولی در تشریح روند پذیرش خودروها در مراکر معاینه فنی و موفقیت انها در اخذ گواهی معاینه فنی گفت: در حال حاضر در سراسر کشور­ ۶۶۷ مرکز معاینه فنی خودروهای سبک با ۸۵۶ خط آزمون در حال فعالیت هستند که ۲۲  مرکز معاینه فنی با مجموع ۳۲ خط در سال گذشته افتتاح شد و کد فعالیت در سامانه سیمفا دریافت کردند که این آمار در قیاس با سال ۱۳۹۹ با­ رشد ۳۷ درصدی توسعه و راه اندازی همراه بوده است.

وی افزود: تعداد پذیرش خودروهای سبک جهت اخذ گواهی معاینه فنی در سال گذشته ۱۲ میلیون و ۳۷ هزارو ۵۳۰ خودرو بوده است که ۷۷ درصد این تعداد توانستند گواهی معاینه فنی اخذ کنند. این آمار در سال ۱۳۹۹، ۱۱ میلیون و ۵۸۴ هزارو ۴۱۴ خودرو بود ­­­که ۷۵ درصد این تعداد موفق به اخذگواهی معاینه شده بودند.

به گفته متولی، در بخش خودروهای دوگانه سوز نیز یک میلیون و ۴۳۰ هزار و ۴۳۸ خودرو سال گذشته در مراکز معاینه فنی کشور پذیرش شد که با توجه به دو مخزنه بودن برخی از خودروها یک میلیون و ۵۵۲ هزارو ۲۰۷ مورد منجر به بازرسی چشمی  مخزن شد و از این تعداد یک میلیون و ۳۱۸ هزارو ۵۰۴ مخزن مورد تایید قرار گرفت.

وی ادامه داد: در سال ۱۳۹۹ نیز با آماری مشابه با سال ۱۴۰۰  یعنی از مجموع یک میلیون و ۴۱۲ هزار و ۷۱۳ پذیرش خودروهای دوگانه سوز، یک میلیون و ۵۳۷ هزارو ۳۴۱ مخزن مورد بازرسی قرار گرفت و یک میلیون ۲۸۹ هزارو ۴۸۴ مخزن تایید شد.

مدیر امور اجرایی معاینه فنی خودروهای کشور این را هم گفت که هم اکنون ۴۴۶ آزمایشگاه هیدرواستاتیک مخازن خودروهای دوگانه سوز درسطح کشور درحال فعالیت است که درسال گذشته ۱۸۷ هزارو ۶۷۲ مخزن را مورد آزمایش قرار دادند.

وی تاکید کرد: در بخش خودروهای سنگین نیز در سال گذشته ۶۸۴ هزارو ۴۰۷ خودرو جهت اخذ معاینه فنی به ۱۷۵ مرکز معاینه خودروهای سنگین مراجعه کردند که  ۸۰ درصد  آنها موفق به اخذ معاینه فنی شده اند، این آمار در سال ۱۳۹۹، ۷۵۸ هزار و ۴۹۵ خودرو بوده که ۷۸ درصد آنها گواهی معاینه فنی دریافت کرده اند.

مدیر امور اجرایی معاینه فنی خودروهای کشور با اشاره به اینکه در حال حاضر ۷۴ خط معاینه فنی موتور سیکلت در مراکز معاینه فنی خودروهای سطح کشور در حال فعالیت هستند افزود: درسایر مراکز معاینه فنی خودروهای سبک نیز زیرساخت استقرار این خطوط آزمون موتور­سیکلت  موجود بوده که در کمترین زمان آماده فعالیت می باشند که البته این مهم مستلزم ضمانت اجرایی قانون معاینه فنی موتور سیکلت از جانب دستگاه های ذیربط است چرا که متأسفانه در سال گذشته تنها ۱۳۶ موتور سیکلت اقدام به دریافت گواهی معاینه فنی کردند.

انتهای پیام/

خبرگزاری میزان: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوماً به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفاً جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.


برچسب ها: معاینه فنی

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *