کشتی فرنگی جوانان آسیا| ۳ مدال طلا، یک نقره و یک برنز برای ایران

۱۴ تير ۱۴۰۱ - ۲۱:۴۵:۴۳
کد خبر: ۴۳۴۶۶۰۴
در رقابت‌های کشتی فرنگی جوانان قهرمانی آسیا آرش نگهداری، ایمان محمدی، و فردین هدایتی به مدال طلا دست یافتند.

خبرگزاری میزان_ طبق اعلام روابط عمومی فدراسیون کشتی، نمایندگان کشورمان در روز نخست مسابقات قهرمانی کشتی فرنگی جوانان آسیا در بحرین به 3 مدال طلا، یک مدال نقره و یک مدال برنز دست یافتند.

رقابت های کشتی فرنگی جوانان قهرمانی آسیا از امروز و با برگزاری مسابقات پنج وزن نخست در شهر منامه بحرین در حال برگزاری است که در پایان مسابقات پنج وزن نخست، آرش نگهداری در وزن 55 کیلوگرم، ایمان محمدی در وزن 63 کیلوگرم،  فردین هدایتی در وزن 130 کیلوگرم به مدال طلا، مسعود کاووسی در وزن 77 کیلوگرم به مدال نقره و علی عابدی درزی در وزن 87 کیلوگرم به مدال برنز دست یافتند.

نتایج مسابقات نمایندگان کشورمان به شرح زیر است:

در وزن 55 کیلوگرم سید آرش نگهداری در دور اول با نتیجه 9 بر صفر پورین از هند را مغلوب کرد. وی در دور دوم با نتیجه 8 بر صفر مهند حسن از عراق را از پیش رو برداشت و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. نگهداری در این مرحله با نتیجه 9 بر صفر مقابل یربول کمالیف از قزاقستان به برتری دست یافت و راهی دیدار فینال شد. وی در این دیدار مقابل کورمانبک ژاپاروف از قرقیزستان با نتیجه 9 بر یک پیروز شد و به مدال طلا دست یافت.

در وزن 63 کیلوگرم ایمان محمدی در دور نخست با نتیجه 8 بر صفر ساباز از قزاقستان را شکست داد. وی در دور بعد و در مرحله نیمه نهایی با نتیجه 6 بر 2 از سد حسین الدین اولیمبایف از ازبکستان گذشت و به دیدار فینال راه یافت. محمدی در این دیدار با نتیج 12 بر 4 رازاک بیشیکیف از قرقیزستان از از پیش رو برداشت و صاحب مدال طلا شد.

در وزن 77 کیلوگرم که با حضور 7 کشتی گیر، در دو گروه 4 و 3 نفره و به صورت دوره ای برگزار می شود، مسعود کاووسی در دور نخست با نتیجه 5 بر صفر ساچین از هند را مغلوب کرد، در دوم دوم بعد با نتیجه 8 بر 1 عبدی باکیر مولدوگاریف از قرقیزستان را از پیش رو برداشت و در دور سوم با نتیجه 9 بر صفر مقابل  ریکو شیگنو از ژاپن به برتری رسید. کاووسی در مرحله نیمه نهایی با نتیجه 2 بر 1 از سد عمر ساتیف از قزاقستان گذشت و راهی دیدار فینال شد. وی در این دیدار مقابل سمندر بابانظراف از ازبکستان با نتیجه 4 بر صفر و ضربه فنی مغلوب شد و به مدال نقره رسید.

در وزن 87 کیلوگرم علیرضا عابدی درزی در دور نخست مقابل ماکسات سایلاو از قزاقستان با نتیجه 10 بر صفر مغلوب شد و با توجه به حضور حریفش در دیدار فینال، به دیدار رده بندی راه یافت. عابدی درزی در این دیدار با نتیجه 5 بر 3 ژنیش ژومابکوف از قرقیزستان را مغلوب کرد و به مدال برنز دست یافت.

در وزن 130کیلوگرم که با حضور 7 کشتی گیر، در دو گروه 4 و 3 نفره و به صورت دوره ای برگزار می شود، فردین هدایتی در دو دیدار و با نتایج 8 بر صفر و 10 بر 2 به ترتیب از سد تموربک نسیم اف از ازبکستان و پاروش از هند گذشت و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله با نتیجه 9 بر صفر مقابل جون هو پارک از کره جنوبی به پیروزی رسید و راهی دیدار فینال شد. هدایتی در دیدار پایانی با نتیجه 9 بر 1 تیموربک نسیم اف از ابکستان را از پیش رو برداشت و به مدال طلا دست یافت.

مسابقات اوزان 60، 67، 72، 82 و 97 کیلوگرم فردا (چهارشنبه) برگزار می شود.

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *