کشتی آزاد نونهالان آسیا| 5 نماینده ایران فینالیست شدند

16:16 - 13 April 1401
کد خبر: ۴۳۴۴۸۵۴
رقابت های کشتی آزاد نونهالان قهرمانی آسیا از صبح امروز(دوشنبه) در شهر منامه بحرین در حال برگزاری است.

خبرگزاری میزان - به گزارش روابط عمومی فدراسیون کشتی، در پایان مسابقات صبح، آرین مهرعلیزاده در وزن 44 کیلوگرم، حسین آرین در وزن 48 کیلوگرم، ماهان کاووسی در وزن 62 کیلوگرم، رضا افشار در وزن 68 کیلوگرم، امیرمحمد رحیمی در وزن 75 کیلوگرم و رامتین خدابخش در وزن 85 کیلوگرم به دیدار فینال راه یافتند و امیرعباس علیزاد در وزن 38 کیلوگرم، امیرحسین محمدی مقدم در وزن 41 کیلوگرم، ابوالفضل کوشکی در وزن 52 کیلوگرم، مبین گردشی در وزن 57 کیلوگرم و راهی دیدار رده بندی شدند.

نتایج کشتی گیران کشورمان به شرح زیر است:

در وزن 38 کیلوگرم که با حضور 7 نفر، به صورت دوره ای و در دو گروه برگزار می شود، امیرعباس علیزاده در دور اول با نتیجه 10 بر 8 و ضربه فنی دیپانشو از هند را مغلوب کرد، وی در کشتی بعد با نتیجه 10 بر صفر مغلوب نورمحمد توردالی از قزاقستان شد و بعنوان نفر دوم گروه خود به مرحله نیمه نهایی راه یافت. علیزاده در این مرحله مقابل یوکی مائدا از ژاپن با نتیجه 14 بر 12 مغلوب و راهی دیدار رده بندی شد. وی در این دیدار به مصاف سادیر کایپبنوف از قرقیزستان می رود.

در وزن 41 کیلوگرم امیرحسین محمدی مقدم در دور نخست با نتیجه 10 بر 4 داشرات از هند را از پیش رو برداشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله مقابل یاماتو فروساوا از ژاپن با نتیجه 9 بر 2 شکست خورد و به دیدار رده بندی رفت. محمدی مقدم در این دیدار با سطلان اولانوف از قرقیزستان کشتی می گیرد.

در وزن ۴۴ کیلوگرم که مسابقات آن با حضور 7 کشتی گیر، به صورت دوره ای و در دو گروه برگزار می شود، آرین مهرعلیزاده در دور اول با نتیجه 16 بر 4 مقابل مارلان آبدرایموف از قرقیزستان به برتری دست یافت. وی در کشتی بعد با نتیجه 10 بر صفر از سد ساگادات ژومابک از قزاقستان گذشت و بعنوان نفر اول گروه خود به مرحله نیمه نهایی راه یافت. مهرعلیزاده در این مرحله با نتیجه 7 بر صفر یون نوزاکی از ژاپن را شکست داد و به دیدار فینال راه یافت. وی در این دیدار به مصاف ایشوار از هند می رود.

در وزن 48 کیلوگرم که مسابقات آن با حضور 7 نفر، به صورت دوره ای و در دو گروه برگزار می شود، حسین آرین در دو مبارزه و با نتایج 9 بر 4 و 11 بر صفر به ترتیب مقابل البی توردوبکوف از قرقیزستان و یوسوکه یاماموتو از ژاپن به پیرزوی دست یافت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. آرین در این مرحله با نتیجه 5 بر 1 کارتیک از هند را از پیش رو برداشت و به دیدار فینال راه یافت. وی در این دیدار به مصاف بکاسیل آسامبک از قزاقستان می رود.

در وزن ۵۲ کیلوگرم که مسابقات آن با حضور 6 کشتی گیر، به صورت دوره ای و در دو گروه برگزار می شود، ابوالفضل کوشکی در مبارزه نخست با نتیجه 2 بر صفر مقابل عبدالعزیز الحیدری از عراق به پیروزی رسید. وی در دیدار بعدی با نتیجه 17 بر 10 مغلوب سالم از هند شد و بعنوان نفر دوم گروه خود به مرحله نیمه نهایی راه یافت. کوشکی در این مرحله مقابل عمربک آسان اولو از قرقیزستان با نتیجه 10 بر صفر شکست خورد به به دیدار رده بندی رفت. وی در این دیدرا با هاروتو کیتامورا از ژاپن کشتی می گیرد.

در وزن ۵۷ کیلوگرم که مسابقات آن با حضور 7 نفر، به صورت دوره ای و در دو گروه برگزار می شود، مبین گردشی در دور نخست با نتیجه 10 بر صفر عبداله الحلو از بحرین را مغلوب کرد. وی در دور بعد با نتیجه 7 بر صفر مقابل رستم جان کاخاروف از قرقیزستان به پیروزی رسید و در دور سوم با نتیجه 4 بر 1 مغلوب آست کازبای از قزاقستان شد و بعنوان نفر دوم گروه خود راهی مرحله نیمه نهایی شد. گردشی در این مرحله در مصاف با آنکوش از هند با نتیجه 10 بر صفر مغلوب و راهی دیدار رده بندی شد. وی در این دیدار با سومیا بازار میاگمارسورن از مغلوستان مبارزه می کند.

در وزن ۶۲ کیلوگرم که مسابقات آن با حضور 7 کشتی گیر، به صورت دوره ای و در دو گروه برگزار می شود، ماهان کاووسی در دو مبارزه به ترتیب با نتایج 6 بر 4 و 6 بر صفر ژاناریس بختیجان از قزاقستان و شینخو دلگرجارگال از مغولستان را شکست داد و به مرحله نیمه نهایی رفت. کاووسی در این مرحله مقابل کاری ایتو از ژاپن با نتیجه 2 بر 1 به پیروزی رسید و راهی دیدار فینال شد. وی در این دیدار به مصاف تانیش کادام از هند می رود.

۶۸ کیلوگرم که مسابقات آن با حضور 7 نفر، به صورت دوره ای و در دو گروه برگزار می شود، رضا افشار در کشتی نخست با نتیجه 8 بر 2 ریکو تاناکا از ژاپن را مغلوب کرد. وی در دور بعد با نتیجه 11 بر صفر آنخبایار گانتولگا از مغولستان را شکست داد و در مبارزه بعدی با نتیجه 3 بر صفر نیشانت راحول از هند را از پیش رو برداشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. افشار در این مرحله با نتیجه 3 بر صفر مقابل الخان ارمکوف از قرقیزستان به برتری دست یافت و راهی دیدار فینال شد. وی در این دیدار با علیرضا بهرام اف از تاجیکستان کشتی می گیرد.

در وزن ۷۵ کیلوگرم که مسابقات آن با حضور 6 کشتی گیر، به صورت دوره ای و در دو گروه برگزار می شود امیر محمد رحیمی در دور نخست با نتیجه 3 بر 2 از سد بیامبادورج انخبات از مغولستان گذشت. وی در مبازه بعد با نتیجه 11 بر صفر یاسوکی یانو از ژاپن را مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. رحیمی در این مرحله با نتیجه 10 بر صفر و ضربه فنی منصور علیخان از قزاقستان را از پیش رو برداشت و راهی دیدار فینال شد. وی در این دیدار با ویویک از هند مبارزه می کند.

در وزن ۸۵ کیلوگرم که مسابقات آن با حضور 7 کشتی گیر، به صورت دوره ای و در دو گروه برگزار می شود، رامتین روانبخش در مبارزه نخست با نتیجه 11 بر 3 اویاتولوخ روزیف از قرقیزستان را مغلوب کرد و در دور بعد با نتیجه 6 بر 1 مغلوب بادال چادهاری از هند شد و بعنوان نفر دوم گروه خود به مرحله نیمه نهایی صعود کرد. روانبخش در این مرحله با نتیجه 3 بر صفر از سد نوردولت امانژول از قزاقستان گذشت و به دیدار فینال راه یافت. وی در دیدار پایانی به مصاف بادال چادهاری از هند می رود.

رقابت های رده بندی و فینال اوزان عصر امروز برگزار می شود.

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *