بهانه عجیب دستگاه قضائی سوئد برای ملاقات ندادن به خانواده یک زندانی

۱۳ تير ۱۴۰۱ - ۱۵:۱۱:۱۳
کد خبر: ۴۳۴۴۷۴۲
دسته بندی‌: حقوق بشر ، عمومی
فشارها به حمید نوری در آستانه صدور حکم دادگاه تشدید شده است.

خبرگزاری میزان - دستگاه قضائی سوئد طی روزهای گذشته به بهانه در اختیار نداشتن اتاق مناسب، اجازه ملاقات «حمید نوری» با خانواده اش را که از 10 روز پیش به سوئد سفر کرده اند، سلب کرده است.

به گزارش مرکز رسانه قوه قضاییه، در حالی که 2 سال و هشت ماه از بازداشت «حمید نوری» توسط دستگاه قضائی سوئد می‌گذرد و روند دادگاه طولانی و 92 جلسه ای او نیز 2 ماه پیش به پایان رسیده است، وی نه تنها همچنان در سلول انفرادی نگه داری می‌شود و به پزشک دسترسی ندارد، بلکه برای تماس یا ملاقات با خانواده خود نیز دچار محدودیت‌های شدیدی است.

قاضی پرونده «حمید نوری» در آخرین جلسه دادگاه تاکید کرده بود به موجب قانون، محدودیت‌های وی لغو می‌شود، اما «نوری» بعد از جلسه آخر دادگاه مجددا به سلول انفرادی منتقل شد و تا 40 روز پس از آن هم امکان هیچ تماس تلفنی با خانواده را نداشت.

در حال حاضر نیز در حالی که همسر و دختر «حمید نوری» از 10 روز پیش در استکهلم به سر می‌برند و درخواست ملاقات حضوری با وی را دارند، دستگاه قضائی سوئد در یک اقدام عجیب اعلام کرده به دلیل نبود اتاق مناسب، فعلا امکان این ملاقات فراهم نیست.

«حمید نوری» در طول 60 روز گذشته تنها امکان 2 تماس کوتاه، کنترل شده و با حضور مترجم را با خانواده خود داشته و روند فشار و محدودیت‌های وی، در آستانه صدور حکم دادگاه به طور محسوسی افزایش یافته است.

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
captcha