بهره‌مندی اتباع خارجی مجاز از خدمات بانکی

۱۲ تير ۱۴۰۱ - ۱۷:۱۲:۱۱
کد خبر: ۴۳۴۳۳۹۶
دسته بندی‌: سیاست ، عمومی
وزیر کشور گفت: افرادی که در طرح سرشماری شرکت کرده‌اند، از خدماتی چون امور بانکی بهره‌مند می‌شوند.

خبرگزاری میزان - به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، احمد وحیدی در نشست کمیسیون سامان‌دهی اتباع و مهاجران خارجی گفت: ساماندهی و شناسایی اتباع خارجی باید به صورت جدی برای شناخت درست از ظرفیت‌های آنها دنبال شود. از این رو، باید محل زندگی و فعالیت اقتصادی اتباع خارجی مشخص باشد تا سیاست گذاری دقیقی در حوزه‌های مختلف انجام شود.

وزیر کشور تکمیل فرایند ثبت نام اتباع خارجی در طرح سرشماری را ضروری دانست و گفت: با هماهنگی دستگاه قضایی با اتباعی که در طرح سرشماری شرکت نکرده‌اند، برخورد قانونی می‌شود.

وحیدی تاکید کرد: جلوی حرکت انبوه اتباع افغانستانی به سمت مرزهای کشور با هماهنگی مسؤولان افغانستانی باید گرفته شود ودر این خصوص مذاکرات و پیگیری های لازم در حال انجام است.

 وی همچنین به ضرورت جلب حمایت‌های موثر کمیساریای عالی پناهندگان برای تحصیل فرزندان اتباع افغانستانی اشاره کرد و گفت: عدد واقعی اتباع خارجی مقیم در کشور برای جلب حمایت‌های مؤثرتر به کمیساریای عالی پناهندگان ارائه شود.

وزیر کشور تصریح کرد: از دید دولت ایران، حضور آنهایی که در طرح سرشماری ثبت نام نکرده‌اند، غیر قانونی است و آنهایی که در این طرح شرکت کرده‌اند، از خدماتی چون امور بانکی بهره‌مند می‌شوند.
 ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *