پایان اعزام حجاج ایرانی

۱۲ تير ۱۴۰۱ - ۱۳:۲۷:۰۵
کد خبر: ۴۳۴۳۰۰۲
مسئول عملیات حج شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران اعلام کرد که تا شب گذشته حدود ۲۷ هزار زائر ایرانی به خانه خدا اعزام شدند و متوسط تاخیر پروازها روند کاهشی داشته به ۶۱ دقیقه رسیده است.

خبرگزاری میزان - ایسنا نوشـت: غلامرضا رستمیان اظهار کرد: تا ساعات پایانی شب گذشته (شنبه ۱۱ تیر ماه) ۲۱ روز از آغاز عملیات پرواز حجاج گذشته است و در این ایام ۱۱۱ پرواز از فرودگاه‌های اردبیل، اصفهان، ارومیه، اهواز، بندرعباس، بوشهر، بیرجند، تبریز، ساری، شیراز، کرمان، گرگان، مشهد، یزد، زاهدان، زنجان و همدان  انجام شد. با این تعداد پرواز ۲۷ هزار و ۳۴۹ مسافر با ۴۹۵ هزار و ۱۴۲ کیلوگرم بار به خانه خدا اعزام شدند.

وی با بیان اینکه این آمار بدون محاسبه آمار پروازهای حج شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) است، افزود: پروازهای حج در فرودگاه‌های زاهدان و امام خمینی هنوز به پایان نرسیده و صبح امروز با انجام سه پرواز از زاهدان و فرودگاه امام خمینی تمام خواهد شد.

مسئول عملیات حج شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران با بیان اینکه ۲۹ درصد از پروازهای حج از فرودگاه‌ امام خمینی (ره) و ۷۱ درصد از ۱۷ فرودگاه دیگر انجام شده است، ادامه داد: امروز ۷۸۱ زائر از زاهدان و ۷۸۰ زائر از فرودگاه امام خمینی (ره) در قالب شش پرواز به عربستان اعزام خواهند شد و با این حساب ۴۰ هزار زائر ایرانی در حج امسال به خانه خدا خواهند رفت. همچنین ۲۳ تیر ماه پرواز بازگشت حج امسال به کشور نیز انجام می‌شود.

رستمیان همه پروازهای حج امسال با مسئولیت شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران انجام شده و عربستان پروازی در این زمینه انجام نداده است، گفت: متوسط تاخیر این پروازها حدود ۶۱ دقیقه بوده است که به نسبت سال‌های گذشته این تاخیرها کاهش محسوسی داشته و حتی نسبت به پروازهای روزها و هفته گذشته روند کاهشی را نشان می‌دهد. البته ایده‌آل این است که پروازهای حج  با کمترین زمان تاخیر انجام شود.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا حجاج ایرانی شکایت یا گلایه‌ای را مطرح کرده‌اند و شما در این زمینه چه اقدامی انجام خواهید داد، گفت: تا شب گذشته هیچ شکایت یا گزارشی از نارضایتی زائران دریافت نکردیم و در این روزها به غیر از پرواز اصفهان در ابتدای اعزام حجاج و پرواز مشهد تاخیر چندانی در این پروازها نداشتیم و حجاج ایرانی نسبتا رضایت داشتند.

انتهای پیام/

خبرگزاری میزان: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوماً به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفاً جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.


برچسب ها: حج حجاج

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *