عملیات اعزام حجاج با ۱۶۲ پرواز به سرزمین وحی

۱۲ تير ۱۴۰۱ - ۱۱:۰۰:۳۲
کد خبر: ۴۳۴۲۵۵۹
دسته بندی‌: اقتصاد ، عمومی
مسئول عملیات حج شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران گفت: زائران بیت الله الحرام تا پایان امشب با ۱۶۲ پرواز عازم سرزمین وحی می شوند.

خبرگزاری میزان - طبق اعلام پایگاه خبری راه و شهرسازی، غلامرضا رستمیان مسئول عملیات حج شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران با اعلام جزییات اعزام حجاج به سرزمین وحی بیان کرد: از آغاز اعزام حجاج به مدینه منوره و جده تاکنون ۱۶۰پرواز انجام شده است و دو پرواز نیز تا پایان امروز از فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) و زاهدان انجام خواهد شد و در مجموعه حجاج ایرانی و عوامل اجرایی حج با ۱۶۲ پرواز عازم سرزمین وحی می شوند.

به گفته رستمیان با انجام دو پرواز پایانی یکی در ساعت ۱۸و ۲۵ دقیقه از فرودگاه امام خمینی(ره) و دیگری در ساعت ۱۹و۵۵ دقیقه عصر امروز از فرودگاه زاهدان عملیات اعزام حجاج پایان خواهد یافت.

مسئول عملیات حج شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران اعلام کرد: تا امروز ۱۱۳ پرواز از۱۷ فرودگاه بین المللی مشهد، اصفهان، اهواز، یزد، گرگان، تبریز، ساری، همدان، شیراز،ارومیه، بیرجند، بندرعباس، زنجان، بوشهر،اردبیل، کرمان و زاهدان به جز فرودگاه امام خمینی(ره) برقرار شده است که با این تعداد پرواز ۲۷ هزار و ۸۷۱ زائر با ۵۰۲هزار ۴۶۷کیلوگرم بار به خانه خدا اعزام شدند.

رستمیان با اعلام اینکه همه پروازهای حج امسال توسط شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران انجام شده و عربستان پروازی در این زمینه انجام نداده است، گفت: متوسط تاخیر پروازها حدود یک ساعت بوده است که این رقم خوبی است.

وی در پایان خاطر نشان کرد: عملیات بازگشت حجاج از ۲۳ تیرماه ۱۴۰۱ آغاز خواهد شد و اولین گروه حجاج از فرودگاه های تبریز و کرمان به کشور باز می گردند.

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *