2 هزار و 325 مددجوی زندان‌های استان مازنداران در کلاس‌های مهارت آموزی و توانمند سازی فعال هستند

۰۸ تير ۱۴۰۱ - ۱۰:۳۷:۲۰
کد خبر: ۴۳۳۷۳۱۷
دسته بندی‌: حقوق و قضا ، قضایی
رئیس کل دادگستری مازندران گفت: در طی یک سال اخیر حدود 2 هزار 325 نفراز زندانیان  جهت مهارت آموزی و توانمد سازی معرفی و در حال فعالیت هستند.

حجت الاسلام والمسلمین محمدصادق اکبری در گفت‌وگو با میزان، با اشاره به تعداد زندانیان شاغل در زندان‌های استان مازندران بیان کرد: از تیرماه سال 1400 تاکنون حدود 3 هزار 823 نفر  از محکومان در زندان‌های استان مازندران مشغول به‌‎کار شده‌اند.

وی افزود: در طی یک سال اخیر حدود 2 هزار 325 نفراز زندانیان  جهت مهارت آموزی و توانمد سازی معرفی و در حال فعالیت هستند.

رئیس کل دادگستری استان مازندران با اشاره به تعداد عفو شدگان از قصاص نفس از تیر ماه سال 1400 تا کنون گفت: با اقدامات صلح و سازش صورت گرفته حدود 65 نفر از محکومان به قصاص بخشیده شده‌اند.

حجت الاسلام والمسلمین اکبری با اشاره به میزان مجازات‌های جایگزین حبس در محاکم این استان بیان کرد: 8 هزار 607 مورد مجازات‌ جایگزین حبس در طول یک سال اخیر در این استان به ثبت رسیده است.

وی با بیان اینکه تعداد اعمال مجازات جایگزین حبس که الزام به خدمات عمومی رایگان شدند، 117 مورد بوده است، افزود: از سال 1400 تاکنون 549 نفر از محکومان با استفاده از پابند الکترونیک آزاد شده‌اند.

رئیس کل دادگستری استان مازندران با اشاره به اینکه میزان صلح سازش در پرونده‌ها در طول یک سال اخیر حدود 32 درصد بوده است، گفت: از 128 هزار 510 پرونده، تعداد 41 هزار 131 پرونده منجر به صلح و سازش شده است.

حجت الاسلام والمسلمین اکبری تاکید کرد: رسیدگی به 2 پرونده کثیرالشاکی با 201 شاکی که منجر به صدور رای شده است.     

  انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *