72 زندانی جرایم غیرعمد از زندان مرکزی زنجان آزاد شدند

۰۲ تير ۱۴۰۱ - ۱۳:۲۴:۴۹
کد خبر: ۴۳۲۶۴۵۴
دسته بندی‌: حقوق و قضا ، قضایی
رئیس کل دادگستری استان زنجان گفت: در راستای اجرای سیاست‌های قوه قضاییه مبنی بر توجه به امور زندانیان و تعیین تکلیف زندانیان تحت قرار، امروز 72 نفر از زندانیان جرایم غیرعمد آزاد شدند.

خبرگزاری میزان- با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین اسماعیل صادقی نیارکی، معاونان دادگستری، کلیه قضات، رئیس سازمان قضایی و دادستان نیروهای مسلح، مدیر کل تعزیرات و مدیر کل زندان‌های استان در زندان مرکزی زنجان تعداد 72 نفر از زندانیان جرایم غیرعمد آزاد شدند.

رئیس کل دادگستری زنجان در حاشیه این بازدید و دیدار چهره به چهره با زندانیان ضمن گرامیداشت هفته قوه قضاییه و شهدای مظلوم هفتم تیر گفت: در راستای اجرای سیاست‌های قوه و تاکیدات رئیس قوه قضاییه مبنی بر توجه به امور زندانیان و تعیین تکلیف زندانیان تحت قرار، امروز با حضور مسئولان قضایی استان و تمامی قضات استان دیدار چهره به چهره قضات با زندانیان در سه حوزه قضایی زنجان، ابهر و خدابنده برگزار شد.

وی تصریح کرد: نتیجه این حضور و دیدار چهره به چهره با زندانیان و بررسی مشکلات آنها و با کمک ستاد دیه استان موجب آزادی 72 محکوم جرایم غیر عمد شد.

رئیس کل دادگستری استان زنجان با اشاره به اینکه در اداره زندانهای استان اقدامات بسیار خوبی در حوزه تربیتی و مسائل فرهنگی زندانیان انجام شده که نتیجه این کارها حفظ 1 الی 15 جزء از قرآن کریم توسط 160 زندانی شده که آثار بسیار موثری در عدم ورود مجدد زندانیان به زندان داشته است.

حجت الاسلام صادقی نیارکی از عملیاتی شدن 15 اولویت قوه قضاییه در استان خبر داد و افزود : یکی از این محورها کاهش جمعیت کیفری زندانهاست که برای اجرای این سیاست 28 راهکار سازنده و قابل اجرا تدوین شده است .

وی با تقدیر از همراهی و همکاری قضات استان در اجرای سیاست‌های قوه قضاییه در استان اظهار کرد: منظور از این دیدارها و بررسی مشکلات فراهم کردن زمینه آزادی همه زندانیان نیست بلکه هدف بررسی مشکلات زندان و زندانیان و فراهم کردن زمینه آزادی محکومان مشمول است که صدور احکام مجازات‌های جایگزین حبس واستفاده از نهادهای ارفاقی و پابند الکترونیکی توسط قضات قابل تقدیر است .

حجت الاسلام والمسلمین صادقی نیارکی حفظ کرامت زندانیان، نظارت و مراقبت بر امور زندانیان را از دیگر اقدامات مهم و اثر گذار اداره زندان‌های استان بیان کرد و گفت: حفظ حقوق شهروندی و جلوگیری از تضییع حقوق زندانیان با اقدامات مناسب و ارزشمند کادر زندان و زندانبانان محقق خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه استفاده از پابند الکترونیکی در استان از ابتدای اجرای سیاستدر استان 676 مورد بوده که 194 پابند امروز پای زندانیان مشول نصب شده است، ادامه داد : استفاده از این دستگاه ضمن توجه به حفظ حرمت افراد در ایجاد اشتغال و کسب درآمد برای خانواده ها و از بروز دیگر مشکلات اجتماعی برای خانواده زندانیان جلوگیری خواهد کرد.

در پایان دیدار چهره به چهره که به‌صورت هدفمند و تفکیک شده در تمامی بندهای زندان و در همه حوزه‌های قضایی انجام شد از قضات تجدید نظر، محاکم و دادسراها که در توجه به امور زندانیان و استفاده از مجازات‌های جایگزین حبس اهتمام بیشتری داشتند تقدیر بعمل آمد.

انتهای پیام/


برچسب ها: زنجان زندانی

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *