مشکلات 300 مراجعه کننده در دیدار مردمی رئیس کل و مسئولان دادگستری استان البرز رسیدگی شد

۰۲ تير ۱۴۰۱ - ۱۰:۰۲:۲۵
کد خبر: ۴۳۲۵۹۳۵
دسته بندی‌: حقوق و قضا ، قضایی
در نخستین روز هفته قوه قضاییه، رئیس کل و مدیران قضایی استان البرز با حضور در «مسجد مهدویه» کرج با 300 نفر از مراجعان دیدار و گفت و گو کردند.

خبرگزاری میزا ن - در نخستین روز هفته قوه قضاییه، رئیس کل و مدیران قضایی استان البرز با حضور در «مسجد مهدویه» کرج با 300 نفر از مراجعان دیدار و گفت و گو کردند.

در این دیدار مردمی که بیش از دو ساعت به طول انجامید جمعا با نزدیک به 300 مراجعه کننده دیدار و درخواست‌های قضایی آن‌ها توسط رئیس کل دادگستری استان و معاونان وی، رئیس کل محاکم عمومی و انقلاب کرج و معاونان وی، دادستان عمومی و انقلاب کرج و معاونان وی مورد رسیدگی قرار گرفت.

رئیس کل دادگستری استان البرز در حاشیه این میز خدمت قضایی گفت: « ارتباط وثیق مسئولان قضایی با مردم» یکی از راهبردهای 15 گانه تبیین شده توسط رئیس قوه قضاییه در ابتدای سال جاری است که در مجموعه قضایی استان با برنامه‌ریزی انجام شده توسط معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم و مدیریت روابط عمومی و ارتباطات دادگستری استان البرز، این دیدارها به صورت منظم برگزار می‌شود.

وی افزود: در دیدار امروز مشکلات 300 نفر از مراجعان توسط مدیران دادگستری کل استان مورد بررسی قرار گرفت و در هفته گذشته نیز در «مسجد المهدی» در دیداری که بیش از ۳ ساعت به طول انجامید و با استقبال کم نظیر شهروندان کرجی همراه بود مشکلات 350 نفر از مراجعه کنندگان استماع و دستورات قضایی لازم صادر شد؛ در یک هفته اخیر مجموعا 650 دیدار مستقیم و رودرو با حضور در مساجد کرج با مردم انجام شده است.

رئیس کل دادگستری استان البرز تصریح کرد: با توجه به دستور رئیس قوه قضاییه مبنی بر حضور مدیران قضایی در ماه مبارک رمضان در مساجد و انجام ملاقات مستقیم با مردم، در دیدارهای برنامه‌ریزی شده در ماه مبارک رمضان، 72 مدیر قضایی استان با حضور در مساجد و محلات محوری کلیه حوزه‌های قضایی استان با مردم دیدار و گفت و گوی رودرو داشتند و طبق آمار مشکلات نزدیک به ۳ هزار و ۵۰۰ مراجعه کننده در سطح استان مورد بررسی قرار گرفته است.

فاضلی هریکندی با اشاره به تاکید رئیس قوه قضاییه مبنی بر تداوم حضور مدیران در مساجد جهت ملاقات مردمی بعد از ماه مبارک رمضان، تصریح کرد: هرچند همه مدیران دادگستری استان مکلف به انجام دیدارهای منظم هفتگی با مردم شده اند ولی حضور در بین مردم به ویژه در مساجد و مصلی‌ها باعث دسترسی راحت تر مردم به مسئولان دادگستری کل استان می شود و لذا این دیدارها در کلیه حوزه های قضایی ادامه خواهد داشت.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
captcha