دستگيری فروشندگان قطعات و لوازم تقلبی خودرو

۰۱ تير ۱۴۰۱ - ۱۷:۱۰:۰۴
کد خبر: ۴۳۲۵۲۳۶
رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری فروشندگان قطعات و لوازم تقلبی خودرو خبر داد و گفت: کارآگاهان اداره سیزدهم پلیس آگاهی موفق به کشف تعداد زیادی از قطعات و لوازم تقلبی خودرو شدند.

خبرگزاری میزان - بنا به اعلام پليس، سرهنگ کارآگاه علی ولی پور گورزی اظهار داشت: با شکایت یک شرکت بزرگ ساخت قطعات تقلبی مبنی بر جعل لوازم و محصولات شرکت، رسیدگی به پرونده در دستور کار تیمی از کارآگاهان اداره سیزدهم پلیس آگاهی (مبازره با جعل و کلاهبرداری) قرار گرفت.


وی افزود: در تحقیقات ابتدایی کارآگاهان مشخص شد، یک فروشگاه در شهرستان بومهن به خرید و فروش گسترده قطعات تقلبی خودرو می پردازد و متصدی فروشگاه قطعات جعلی خودرو را از ۲ مرد جوان که با یکدیگر برادر هستند خریداری کرده است.


رئیس‌ پلیس آگاهی تهران در ادامه گفت: کارآگاهان پس از دریافت این اطلاعات با بلافاصله ۲ مرد جوان را دستگیر و از مخفیگاه متهمان يک دستگاه چاپ ليبل شرکت مذکور ، حدود 1000 عدد ليبل، چسب با آرام و علائم شرکت، 55 قلم لوازم و قطعات يدکي تقلبي خودرو کشف شد.


رئیس پلیس آگاهي تهران ادامه داد: کارآگاهان اداره یازدهم که متوجه گستردگی این شبکه جعل و کلاهبرداری شده بودند تلاش های بی وقفه خود را ادامه دادند و مردی که در چاپخانه فعالیت داشت را دستگیر کردند.


سرهنگ کارآگاه علی ولیپور گودرزی تصریح کرد: از سوی دیگر برسی های کارآگاهان نشان داد، دو مرد جوان دیگر که به صورت گسترده اقدام به خرید فروش لوازم جعلی کرده اند که در ادامه در عملیات های جداگانه متهمان را دستگیر و به اداره سیزدهم پلیس آگاهی منتقل کردند.


این مقام انتظامی تصریح کرد: در تحقیقات کارآگاهان اداره از مخفیگاه متهمان 60000 هولوگرام ، حدود 60000 ليبل قطعات شرکت مذکور، 28 عدد کارتن تسمه تايم، 300 برچسب آبي آرم دار، حدود 10000 برچسب بارکد، يک دستگاه دوخت بزرگ، يک دستگاه دوخت کوچک، يک عدد شابلون چاپ ليبل، 60000 هولوگرام شرکت سايپا، حدود 60000 ليبل شرکت سايپا کشف شد.


سرهنگ کارآگاه علی‌ ولیپور گودرزی در پایان با اشاره به اینکه کارشناسان ارزش ریالی اموال کلاهبرداری شده را بیش از 10 میلیارد ریال براورد کرده اند، خاطرنشان کرد: با دستگیری اعضای این باند 6 نفره ، متهمان جهت سیرمراحل قانونی به مرجع قضایی معرفی شد.

انتهای پیام/


برچسب ها: پلیس خودرو

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *