فلاحت‌زاده: ساپینتو هندوانه در بسته است/ بهتر از او را هم می‌توانستند بیاورند

۰۲ تير ۱۴۰۱ - ۰۰:۳۷:۳۰
کد خبر: ۴۳۲۴۵۰۲
دسته بندی‌: ورزشی ، فوتبال
پیشکسوت تیم فوتبال استقلال گفت: هیچ یک از پیشکسوتان استقلال از این خرید شناخت ندارند و هندوانه در بسته است.

فرشاد فلاحت‌زاده در گفت‌وگو با میزان، درباره انتخاب ریکادو ساپینتو به عنوان سرمربی تیم فوتبال استقلال، اظهار داشت: ساپینتو رزومه خوبی دارد، هر چند در آخرین تجربه‌ سرمربیگری در عربستان آنچنان موفق نبوده است. باید ببینیم با شرایط و امکانات فوتبال ایران و استقلال چه نتایجی خواهد گرفت. ساپینتو باید چند بازی را روی نیمکت استقلال بنشیند بعد از آن ببینیم چند مردِه حلاج است، اما الان فقط مثل یک هندوانه در بسته است.

وی افزود: هیچ یک از پیشکسوتان استقلال هم از این خرید شناخت ندارند. با این حال خیلی دوست داشتم یک مربی استقلالی سکان هدایت تیم را بر عهده می‌گرفت. مدیران و مسئولان باشگاه می‌توانستند بهتر از این مربی را هم بیاورند که جوابگو باشد و روند قهرمانی را ادامه بدهد.

*امیدوارم تنش‌های رفتاری‌ ساپینتو روی بازیکنان تأثیر منفی نگذارد

پیشکسوت تیم فوتبال استقلال در خصوص اینکه قرارداد ساپینتو ۲ ساله است، عنوان کرد: ادامه همکاری این مربی منوط به موفقیت در فصل اول است که امسال خواسته هواداران را برآورده کند. او مربی عصبی است که امیدوارم معضلات اخلاقی و تنش‌های رفتاری‌اش روی بازیکنان تأثیر منفی نگذارد. روحیات بازیکنان ایرانی با اروپایی تفاوت‌های زیادی دارد. در فوتبال اروپا فرگوسن کفش سمت به دیوید بکام پرتاب می‌کند و هیچ اتفاقی نمی‌افتد، اما در ایران بازیکن وقتی تعویض می‌شود به مربی توهین می‌کند و به بطری آب لگد می‌زند.

وی ادامه داد: در فوتبال ایران بازیکن سالاری شده است و دیگر بازیکنان مانند گذشته به پیشکسوت و مربیان‌شان احترام نمی‌گذارند. مربی باید با بازیکن تعامل داشته باشد و این تعامل به نفع تیم رقم بخورد.

*آجورلو از پتانسیل پیشکسوتان استقلال هم استفاده کند

فلاحت‌زاده در مورد حضور ۲ دستیار خارجی در کنار ریکادو ساپینتو، تاکید کرد: این مربی پرتغالی مگر از بازیکنان ایرانی شناخت دارد؟ مطمئناً دو دستیار دیگری هم که به عنوان مربی با او همکاری خواهند کرد شناختی از فوتبالیست‌های ما ندارند. باید چند مربی ایرانی که شناخت زیادی از بازیکنان دارند و می‌توانند کمک شایانی به پیشرفت تیم کنند در کنار وی قرار دهند.

وی در خصوص شایعه اضافه شدن مجتبی جباری به کادرفنی تیم فوتبال استقلال، خاطرنشان کرد: جباری یکی از بهترین‌های استقلال بوده و بازیکن بسیار خوبی هم بوده، اما دلیل نمی‌شود که در عرصه مربیگری هم مانند دوران ۱بازیگری عملکرد درخشانی داشته باشد، چون بازیکنی با مربیگری تفاوت‌های زیادی دارد. از طرفی جباری در هیچ کجا مربیگری نکرده است. من به نظرات آجورلو احترام می‌گذارم و همیشه او را در هر تصمیمی حمایت کردم، اما بزرگترین ایرادش این است که بازیکنان دوران گذشته و قدیم مدیریتش را برای مربیگری انتخاب می‌کند. بهتر است از پتانسیل پیشکسوتان استقلال که شناخت بیشتری به شرایط و وضعیت باشگاه دارند هم استفاده کند.

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
captcha