کتاب «آن؛ برداشتی از تعليمات آيت‌ الله بهجت» منتشر شد

۰۱ تير ۱۴۰۱ - ۱۵:۳۲:۱۴
کد خبر: ۴۳۲۳۸۱۲
کتاب آن؛ برداشتي از تعليمات عارف واصل آيت الله بهجت فومني» توسط به ‎نشر(انتشارات آستان قدس رضوی) به قلم حامد حجتی منتشر شد.

خبرگزاری میزان - آن؛ برداشتي از تعليمات عارف واصل آيت الله بهجت فومني یک کتاب کوتاه و داستان واره است که توسط یکی از شاگردان وی که چندین سال به صورت متمادی پشت سر ایشان نماز صبح را اقامه کرده و متاثر از نحوه عبادت، کیفیت و کمیت عبادت آیت الله بهجت قرارگرفته نوشته شده است.

مطالعه‌ کتاب آن؛ برداشتي از تعليمات آيت الله بهجت کوتاه به افرادی که دغدغه و نگرانی در مورد سستی و کوتاهی در امر نماز دارند، پیشنهاد می‌شود.

برداشتي از تعليمات آيت الله بهجت

مؤلف در این اثر کوشیده با استفاده از معارف بیان شده از آیت‌الله بهجت درباره نماز، این عبادت را با عبارت‌هایی استعاری و تشبیهی به جنت و باغ‌های بهشتی تشبیه کند و از لذت‌ نماز‌هایی که هر روز صبح با سفر از تهران به قم به آیت‌الله بهجت اقتدا کرده سخن بگوید.

باغ نماز

نویسنده در کتاب آن؛ برداشتي از تعليمات آيت الله بهجت کوشیده با استفاده از معارف بیان شده از آیت‌الله بهجت درباره نماز، این عبادت را با عبارت‌هایی استعاری و تشبیهی به جنت و باغ‌های بهشتی تشبیه کند؛ در واقع کتاب «آن» که انتشارات به‌نشر آن را روانه‎ی بازار کتاب کرده است، یک گردش ادبی در باغ نماز است که از زاویه دید بسیار متفاوت مخاطبان را به خواندن نماز ترغیب می‌کند.

ارکان نماز

حامد حجتی این اثر در قالب مطالبی از جمله سرآغاز، عطر خوش اذان، اقامه باران، تو..سکوت… وضو، هم جواری با سروها، صف باران، پرده‌ها دائم در نمازند، رکوع آبشار، شکستن شیرین، کنار این همه خودم، بهترین آن، عطر گل محمدی و عطر تن فرشته‌ها سعی کرده سبک و سلوک زندگی معنوی آیت الله بهجت و هر یک از ارکان نماز را با نگاهی تازه و کمتر گفته شده در باغ نماز بیان ‌کند و حالات عاشقانه آدمی با معبودش را در هنگام نماز به زیبایی وصف ‌کند.

نماز دل انگیز ترین لحظات زندگی انسان ها

«مسیر سلوکی آیت الله بهجت (ره) از نماز شروع و به نماز ختم می‌شود. نماز سرخوشانه‌ترین لحظه زندگی انسان است. لحظه کوتاه نماز در روزانه ما یک «آن» است که اگر به خنکای آن دست یابیم، سرمست می‌شویم. آیت‌الله بهجت(ره) در جایی گفته‌اند از حدیث «تنعمو بعبادتی فی الدنیا فانکم تتنعمون بها فی‌الاخره: در دنیا با عبادت من بهره‌مند شوید، زیرا در آخرت با همان عبادت متنعم خواهید بود»، بر می‌آید که عبادت قابلیت تنعم و بهره‌مندی راحتی در آخرت هم دارد .یعنی این «آن» عبادت است که می‌تواند با ما تا آن دنیا سفر کند. یادمان باشد که ما با خود هیچ چیزی را نمی‌توانیم به آن دنیا ببریم.»

برداشتي از تعليمات آيت الله بهجت

کتاب آن؛ برداشتي از تعليمات عارف واصل آيت الله بهجت فومني با نویسندگی حامد حجتی در 84 صفحه قطع رقعی توسط انتشارات به نشر با قیمت 18 هزارتومان منتشر شده است.

انتهای پیام/


برچسب ها: انتشارات به نشر

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *