عبدی: هدف‌مان حضور در بین 4 تیم نهایی جام‌جهانی است/ تیم ملی جای سفارشی‌ها نیست

۳۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۶:۰۷:۴۲
کد خبر: ۴۳۲۳۲۳۵
دسته بندی‌: ورزشی ، فوتبال
سرمربی تیم فوتبال نوجوانان گفت: اگر در این سن در مسابقات‌مان همه‌اش برنده باشیم خوب نیست و باید با تیم‌های قوی‌تر بازی کنیم تا ببینیم کجا ایراد داریم.

خبرگزاری میزان - ‌حسین عبدی درباره برگزاری جلسه با اعضای کمیته فنی فدراسیون فوتبال اظهار داشت: امروز جلسه‌ای برگزار کردیم و درباره برنامه‌ها و نوع نگاه به آینده تیم و اینکه چه کارهایی انجام شده است بحث کردیم و همچنین اینکه استراتژی‌مان برای آینده چه خواهد بود با اعضای کمیته فنی بررسی کردیم. فکر می‌کنم حدود دو ساعت با اعضای کمیته فنی صحبت کردیم که نشان می‌دهد که آنها نگاهی دقیق به مسائل تیم نوجوانان دارد و ما هم هیچ ابایی برای پاسخگویی به مسائل نداریم و امیدواریم همکاری خوبی داشته باشیم.

وی در پاسخ به این سؤال که «نفرات جدیدی به کادر فنی تیم نوجوانان اضافه شده‌اند؟»، گفت: هنوز نه، ولی امیدواریم که در این خصوص به یک همفکری با اعضای کمیته فنی برسیم.

سرمربی تیم فوتبال نوجوانان ایران در واکنش به طرح این موضوع که تیمش پس  از قهرمانی در مسابقات کافا به قهرمانی در آسیا و صعود به جام جهانی فکر می‌کند، تصریح کرد: برنامه ما این است که بتوانیم در جام جهانی جزو چهار تیم برتر باشیم و حتی به لطف خدا به فینال برسیم. قبل از آن هم از اهداف کوتاه مدت‌مان حضور در مسابقات قهرمانی آسیا، صعود به مراحل بالاتر و حضور در جمع چهار تیم این مسابقات است. ما این اتفاق را با این بازیکنان می‌توانیم رقم بزنیم.

عبدی درباره این موضوع که به نقل از او گفته شده بود بهترین تیم نوجوانان ایران را در اختیار دارد، خاطر نشان کرد: ممکن است تفسیرها متفاوت باشد، اما ما می‌توانیم یکی از بهترین تیم‌های تاریخ نوجوانان را داشته باشیم به شرطی که پیشرفت کرده و بهترین حمایت را داشته باشیم. بچه‌های ایران در این رده می‌توانند از ظرفیت‌های خودشان استفاده کنند. از صحبت‌های ما هر طور که می‌خواهند می‌توانند تفسیر کنند، ولی واقعیت این است که ما می‌توانیم یکی از بهترین تیم‌های تاریخ نوجوانان را داشته باشیم.

وی در پاسخ به این سؤال که «شرایط تیم نوجوانان چگونه است و بازیکنان جدید به اردو دعوت می‌شوند؟»، یادآور شد: تا روزهای آخر که باید اسامی 50 نفر را اعلام کنیم درهای تیم ملی باز است و ما استعدادیابی می‌کنیم. حتی من با هماهنگی‌های لازم می‌خواهم به زاهدان و ایرانشهر برویم و بعد از آن به همدان و مشهد. ما دنبال بهترین‌ها هستیم و حتی آنهایی که در مناطقی دوردست هستند. اطمینان داریم که می‌توانیم بازیکنان خوبی را انتخاب کنیم.

سرمربی تیم فوتبال نوجوانان درباره مصدومیت دو بازیکن این تیم هم گفت: این بازیکنان در رده‌های زیر 15 سال بودند و در تیم ما نبودند. خدا را شکر ما تا الان مصدومیتی نداشتیم. ما بازی‌های این دو بازیکن را دیدیم و خیلی از آن‌ها تعریف کردند، ولی رباط پاره کردن در این سن خیلی عجیب است و اگر برسند و آنها از بازیکنانی که داریم بهتر باشند مطمئناً دعوت می‌شوند. تیم ملی جای نخبه‌هاست و جای سفارش‌شده‌ها و افرادِ خوب نیست. تیم ما جای نخبه‌هاست و بهترین‌های ایران باید جمع شوند تا به جام جهانی برویم.

عبدی در پاسخ به این سؤال که قراردادش امضا شده است یا خیر، خاطرنشان کرد: نه، هنوز قراردادی امضا نشده است، اما می‌گویند کارهایش انجام شده است. هنوز امضایی صورت نگرفته است و ما تمام کارهایی که انجام می‌دهیم بابت این است که تیم ملی موفقی داشته باشیم و این کارها وظیفه ماست.

وی درباره برگزاری بازی‌های تدارکاتی تیم نوجوانان گفت: حضور تیم نوجوانان در تورنمنت کافا برای کسب تجربه بود و قهرمانی در آن مسابقات پتانسیل تیم ما را نشان داد، ولی برای ما کافی نبود و باید بازی‌های بین‌المللی داشته باشیم. دوستان در حال برنامه‌ریزی هستند تا در تورنمنت‌هایی شرکت کنیم. ما اصرار داریم که با تیم‌های قوی‌تر از خودمان بازی کنیم. اگر در این سن در مسابقات‌مان همه‌اش برنده باشیم خوب نیست و باید با تیم‌های قوی‌تر بازی کنیم تا ببینیم کجا ایراد داریم تا در مسابقات اصلی عملکرد بهتری داشته باشیم. به محض نهایی شدن برگزاری بازی‌های دوستانه حتماً اطلاع‌رسانی خواهد شد.

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *