دستگیری 342 نفر از محکومان فراری، قاتلان و سارقان مسلح در تهران

۳۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۲۶:۰۲
کد خبر: ۴۳۲۳۰۲۴
رئیس پلیس پایتخت دراجرای طرح کاشف از دستگیری ۳۴۲ نفر محکومان فراری، قاتلان، سارقان مسلح، متجاوزان به عنف و جاعلان خبر داد.

خبرگزاری میزان - به گزارش پایگاه خبری پلیس، سردار حسین رحیمی در طرح کاشف پلیس آگاهی در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه دومین مرحله طرح کاشف در سال جاری توسط همکارانم در پلیس آگاهی و پلیس امنیت اقتصادی به اجرا گذاشته شد، بیان داشت: در این مرحله از کشف کاشف ۳۴۲ نفر از محکومان فراری، قاتلان، سارقان مسلح، متجاوزان به عنف و جاعلان دستگیر شدند.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ اظهار داشت: ۷۷ نفر از این افراد، سارقانی بودند که در سرقت‌های مهمه مانند گوشی قاپی و زورگیری شرکت داشتند که در این زمینه ۶۱ نفر در سرقت منزل، ۵۹ نفر سارق خودرو و موتورسیکلت و ۸۹ نفر جاعل و کلاهبردار و ۲۹ نفر قاتل و سارق مسلح بودند.

رئیس پلیس پایتخت با اشاره به اینکه در این مرحله از طرح کاشف ۲۷ نفر از محکومان فراری دستگیر شده اند، اظهار داشت: ۸ باند سرقت منزل، ۱۹ باند سرقت خودرو، ۷ باند کلاهبرداری، ۵ باند سرقت مسلحانه شناسایی و منهدم شدند که این سارقان و محکومان به یک هزار و ۵۸۸ سرقت اعتراف کردند.

سردار حسین رحیمی رئیس پلیس پایتخت در حاشیه طرح ویژه پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ در تشریح کشفیات پلیس امنیت اقتصادی با اشاره به اینکه با توجه به نوسانات ارزی پلیس امنیت اقتصادی طرح‌های ویژه ای را به اجرا گذاشته است که در این طرح‌ها ۳۹ نفر از سرشبکه های مجازی و دلالان ارز بازار دستگیر شدند، بیان کرد: در این طرح ۱۱ کانال تلگرامی که در بالا بردن قیمت ارز تاثیر داشتند شناسایی و ادمین آنها دستگیر شدند.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ با اشاره به اینکه در این طرح ۷ نفر در رابطه با دریافت کنندگان ارز دولتی دستگیر شدند که تاکنون سه هزار میلیارد تومان ارز دولتی دریافت کرده بودند،عنوان داشت:۱۲ نفر از محکومان فراری، اخلال گران اقتصادی و ابربدهکاران بانکی نیز در این طرح دستگیر شدند.

وی با بیان اینکه بالغ بر یک میلیارد و ۶۰۰ هزار قلم کالای قاچاق کشف شده است، گفت: ارزش کالای قاچاق مکشوفه در این طرح پلیس امنیت اقتصادی بالغ بر ۲۲۳ میلیارد تومان است.

انتهای پیام/


برچسب ها: پلیس فراجا

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *