کتاب «یک قاسم دو کربلا» منتشر شد

15:14 - 29 خرداد 1401
کد خبر: ۴۳۱۶۶۱۱
دومین کتاب از مجموعه راویان با عنوان کتاب یک قاسم دو کربلا در انتشارات روایت فتح منتشر شد.

کتاب یک قاسم دو کربلا اولین کتاب مستند داستانی از فرماندهی حاج قاسم سلیمانی در دو عملیات کربلای ۴ و ۵ است که به قلم مجید سانکهن و روایت نادر نوروز شاد به تازگی توسط انتشارات روایت فتح منتشر شده‌است.

کتاب یک قاسم دو کربلا، با اینکه اولین کتاب مستند داستانی است که بر اساس دفاتر راوی و نوارهای مرکز اسناد دفاع مقدس و روایت راوی از فرماندهی حاج قاسم سلیمانی در دو عملیات کربلای ۴و ۵ تألیف شده است؛ اما به هیچ وجه بنای خاطره‌گویی ندارد و در یک مثلث روایی و اسنادی۱)راوی فرمانده ۲)دفترچه راوی و۳)نوار تألیف شده است‌.

التهابات حوادث تلخ و شیرین

یک قاسم دو کربلا

سعی نویسنده در تألیف کتاب یک قاسم دو کربلا بر این بوده که زمختی روایت های پنهان در اسناد جنگ را با دراماتیزه و داستانی کردن آنها برای مخاطب قابل درک و استفاده کند و خواننده را با حاج قاسم در التهابات و حوادث تلخ و شیرین دو عملیات کربلای ۴ و ۵ همراه سازد.

مجید سانکهن، نویسنده این کتاب در خصوص اتمسفر شکل گیری‌اش اینگونه می گوید:وقتی حرف به حرف این کتاب را می نوشتم تمام تلاشم این بود که بتوانم برای اولین بار با خوانش داستانی از اسناد تحقیقی جنگ (نوار و دفترچه راوی) خوانندگان جوان را با یک فرمانده خاص(حاج قاسم سلیمانی) و یک راوی فرمانده جوان و پر ایده و انرژی ( آقای نادر نوروز شاد) آشنا کنم.

این کتاب از دو بخش «از من » و «از تو» تشکیل شده است . فصل‌های «از من» قصه های جذاب زندگی نادر نوروز شاد و فصل های «از تو» قصه‌های حاج‌قاسم از نگاه آقانادر نوروز شاد است.

مجموعه راویان

این کتاب به تعداد ۱۱۰۰نسخه و قیمت۹۰۰۰۰ تومان در اختیار دوست‌داران مطالعه قرار گرفته است.

یک قاسم دو کربلا

در برشی از متن کتاب می‌خوانیم:

حاج قاسم در ادامه گفت: در لشگر ما مسئله خط و خط بازی اصلا نیست همه یک دست هستند…من به هیچ جناحی اجازه نداده‌ام که این‌ها در لشگر رشد کنند…چه حق چه ناحق… سریع قلع و قمع شده اند… ما در طی این شش سال، سابقه نداشته که تمرد از فرماندهی و خط و خط بازی در لشگر داشته باشیم.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *