ساعت مناسب ورزش در بین مردان و زنان متفاوت است

۲۵ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۵۵:۰۸
کد خبر: ۴۳۱۳۴۷۹
در یک مطالعه محققان بررسی کردند که چگونه بدن زنان و مردان به ورزش در ساعات مختلف روز واکنش نشان دادند.

خبرگزاری میزان _ مهر به نقل از هلث لاین نوشت: محققان دانشگاه ایالتی آریزونا و دانشگاه ایالتی کالیفرنیا بیش از ۱۲ هفته، اثرات یک برنامه آموزشی متنوع متشکل از تمارین کششی، مقاومتی، و استقامتی را با همان حجم آموزش نسبی مورد تجزیه و تحلیل قرار دادند.

این مطالعه شامل ۳۰ زن و ۲۶ مرد در رده سنی ۲۵ تا ۵۵ سال بود که سابقه مستقر در ورزش منظم داشتند.

محققان می‌گویند زنان در ساعات صبحگاهی چربی بیشتری می‌سوزانند، در حالی که مردان در شب چربی سوزی بیشتری دارند.

این مطالعه می‌گوید زنان با هدف بهبود فشار خون نیز با ورزش در صبح نتایج بهتری می‌گیرند.

یک گروه به مدت یک ساعت بین ساعت ۶:۳۰ و ۸:۳۰ صبح ورزش کردند، در حالی که گروه دیگر همان روال تمرین را بین ساعت ۶ تا ۸ عصر انجام دادند.

محققان دریافتند، در بین زنان، ورزش صبحگاهی باعث کاهش چربی و فشار خون می‌شود، در حالی که ورزش عصرگاهی باعث افزایش عملکرد عضلانی می‌شود.

در گروه مردان، ورزش عصر باعث افزایش اکسایش چربی و کاهش فشار خون سیستولیک و خستگی می‌شود.

در این مطالعه آمده است: «ورزش صبحگاهی در زنان باعث از بین رفتن چربی کل و شکم می‌شود، فشار خون را کاهش می‌دهد و قدرت عضلات تحتانی بدن را افزایش می‌دهد. ورزش عصرگاهی به شدت قدرت، مقاومت و استقامت عضلات بالای بدن را افزایش می‌دهد و باعث افزایش روحیه کلی در مردان می‌شود.»

برای آقایان، قدرت بعد از ورزش صبح و عصر افزایش می‌یابد، اما ورزش عصرگاهی با کاهش فشار خون و خستگی، فواید بیشتری به همراه داشت و باعث تحریک اکسایش چربی در مقایسه با ورزش اول صبح می‌شود.

انتهای پیام/

خبرگزاری میزان: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوماً به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفاً جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.


برچسب ها: ورزش تمرین

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *