رئیس کل دادگستری فارس دستور بررسی علت حادثه کارخانه کربنات سدیم فیروزآباد را صادر کرد

12:19 - 24 خرداد 1401
کد خبر: ۴۳۱۱۴۰۱
دسته بندی: حقوق و قضا ، قضایی
دستور رئیس کل دادگستری استان فارس در خصوص بررسی علل بروز حادثه کارخانه کربنات سدیم فیروزآباد به رئیس و دادستان عمومی و انقلاب این حوزه قضایی ابلاغ شد.

حجت الاسلام والمسلمین سیدکاظم موسوی در گفت‌وگو با میزان گفت: در خصوص بررسی علت بروز حادثه کارخانه کربنات سدیم فیروزآباد به رئیس و دادستان عمومی و انقلاب این حوزه قضایی دستورات لازم ابلاغ شد.

رئیس کل دادگستری استان فارس با تاکید بر اینکه پرونده قضایی برای بررسی دقیق و کارشناسی شده علل حادثه حریق در کارخانه کربنات سدیم فیروزآباد تشکیل خواهد شد، گفت: در یک فرآیند قضایی و کارشناسی قصور احتمالی و ترک فعل مسئولان مربوطه بررسی و در این خصوص نص صریح قانون اجرا خواهد شد.

وی با بیان اینکه وجود مخازن آمونیاک می توانست ابعاد فاجعه را بسیار گسترده کند که به حمدالله با ورود به موقع نیروهای امدادی مسئول و مدیریت مناسب بحران از وقوع یک فاجعه بزرگ جلوگیری شد، بیان کرد: روشن شدن ابعاد این حادثه و مقصران احتمالی می‌تواند زمینه پیشگیری از تکرار چنین حوادثی را فراهم نماید.

عصر دیروز پس از حریق در مخازن کارخانه کربنات سدیم فیروزآباد 145 نفر با مسمویت های تنفسی راهی بیمارستان شدند که طبق بررسی نهایی تا کنون 127 نفر از آنان از بیمارستان ترخیص شده اند. فیروزآباد در 110 کیلومتری جنوب شیراز واقع شده است.

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *