رئیس کل محاکم تهران: شناسنامه‌دار کردن پرونده‌های مسن در مجتمع‌های قضایی ضروری است

۲۳ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۶:۱۰:۲۶
کد خبر: ۴۳۱۰۳۹۷
دسته بندی‌: حقوق و قضا ، قضایی
رئیس کل محاکم تهران، گفت: شناسنامه‌دار کردن پرونده‌های مسن و قدیمی با شناسایی، پیگیری، تعیین تکلیف و ارائه گزارش مطلوب درباره آنها ضروری است.

خبرگزاری میزان- جلسه شورای معاونان دادگاه‌های عمومی و انقلاب تهران با حضور یحیی جعفری رئیس کل محاکم تهران ، معاونان و مدیران ستادی محاکم، سرپرستان و جانشینان مجتمع‌های قضایی تهران برگزار شد.

جلسه شورای معاونان دادگاه‌های عمومی و انقلاب تهران با حضور یحیی جعفری رئیس کل محاکم تهران ، معاونان و مدیران ستادی محاکم، سرپرستان و جانشینان مجتمع‌های قضایی تهران برگزار شد. یحیی جعفری در جلسه شورای معاونان دادگاه‌های عمومی و انقلاب تهران ضمن تبریک میلاد امام رضا ( ع ) و ایام با سعادت دهه کرامت و با تشکر و قدردانی از زحمات همه سرپرستان، مدیران و همکاران قضایی و اداری در محاکم تهران با تاکید بر اهمیت هفته قوه قضاییه به تشریح برنامه‌ها، اقدامات و انتظارات پیش رو در گرامیداشت این ایام پرداخت.

رئیس کل محاکم تهران با اشاره به برنامه ابلاغی ستاد استانی گرامیداشت هفته قوه قضاییه، بر ضرورت اجرای کامل آن تاکید کرد و گفت: یکی از برنامه‌های هفته قوه قضاییه در محاکم تهران حضور حداکثری سرپرستان، مدیران و همکاران در نماز جمعه و برپایی میز خدمت، بازدید از زندان‌ها، ملاقات‌های مردمی در سطح ستاد و مجتمع‌های قضایی و مساجد، مراسمات تکریم و تشویق همکاران ساعی، دیدار با خانواده همکاران فوتی بر اثر کرونا، تجلیل از همکاران بازنشسته و برگزاری مسابقات فرهنگی و هنری ویژه فرزندان همکاران است.

یحیی جعفری از سرپرستان مجتمع‌های قضایی تهران خواست، در راستای انجام وظایف محوله و اهداف پیش رو ضمن مطالعه دقیق برنامه عملیاتی ابلاغی استان، با برگزاری نشست‌های تخصصی و تبیینی این برنامه را با وضعیت مجتمع‌های خود تطبیق، بومی سازی و اجرایی کنند.

رئیس کل دادگاه‌های عمومی و انقلاب تهران در بخش دیگری از سخنان خود به ضرورت اجرای دقیق و به موقع بخشنامه‌ها، دستورالعمل‌ها، به ویژه مصوبات شورای معاونان دادگاه‌های عمومی و انقلاب تهران پرداخت و یادآور شد: انتظار می‌رود همه سرپرستان و مدیران در ستاد و مجتمع‌های قضایی در زمان مشخص مصوبات را پیگیری، اجرایی و گزارش کنند زیرا این امر علاوه بر تکلیف اداری، نقش مهم و بسزایی در ارتقاء عملکرد مجتمع‌های قضایی دارد.

جعفری در این جلسه بر لزوم شناسنامه‌دار کردن پرونده‌های مسن و قدیمی با شناسایی، پیگیری، تعیین تکلیف و ارائه گزارش مطلوب در باره آنها تاکید کرد و گفت: انتظار می‌رود سرپرستان مجتمع‌های قضایی با ایجاد ساز و کار مناسب آمادگی لازم را برای ارسال گزارشات مرتب و مستمر داشته باشند.

رئیس کل دادگاه‌های عمومی و انقلاب تهران خطاب به سرپرستان مجتمع‌های قضایی تهران گفت؛ با توجه به تاکیدات مستمر و مصوبات جلسات شورای معاونین، همه سرپرستان مجتمع های قضایی وظیفه دارند در جلسات و نشست‌های قضایی و اداری به تبیین سیاست‌ها ، مصوبات و برنامه‌های در دست اقدام محاکم برای همکاران بپردازند.

وی در پایان با اشاره به حضور از پیش اعلام شده هیئت بازرسی دیوان عالی کشور در مجتمع های قضایی بیان کرد: این بازرسی از حیث شکلی، تدارکات، پشتیبانی، همراهی به نحو احسن برگزار شد و امیدواریم نتیجه بازرسی جهت بهره برداری در اختیار محاکم تهران قرار گیرد و قطعا نظر هیأت موجب خیر و ارتقاء عملکرد خواهد بود.

در ابتدای این جلسه محمد ملائی معاون قضایی و اجرایی رئیس کل دادگاه‌های عمومی و انقلاب تهران، ضمن بیان سیاست‌ها و برنامه‌های تحولی محاکم، به ارائه گزارشى جامع و مقایسه‌ای از عملكرد کمی و کیفی دادگاه‌هاى عمومى و انقلاب تهران در فروردین و اردیبهشت ماه 1401 پرداختند.

در این نشست، معاونان ستادی محاکم، مدیران و سرپرستان مجتمع‌های قضایی تهران به بیان دیدگاه‌ها، نظرات، انتقادات و پیشنهاد‌ها خود در راستای سیاست‌ها و برنامه های تحولی محاکم در آینده پرداختند که عمده مشکلات آنان کمبود نیروی انسانی( قضایی و اداری ) بود.

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *