نحوه اعتراض به رد درخواست متقاضیان در طرح نهضت ملی مسکن اعلام شد

13:27 - 22 خرداد 1401
کد خبر: ۴۳۰۸۵۶۷
دسته بندی: اقتصاد ، عمومی
تعداد نظرات: ۱ دیدگاه
معاونت مسکن و ساختمان جزییات شیوه اعتراض به رد درخواست متقاضیان در طرح نهضت ملی مسکن را اعلام کرد.

خبرگزاری میزان - معاونت مسکن و ساختمان شیوه اعتراض متقاضیان به رد درخواست در طرح نهضت ملی مسکن را اعلام کرد.

بر این اساس، چنانچه فرم «ج» متقاضی به اشتباه قرمز اعلام شده و وضعیت متقاضی رد درخواست شده باشد، متقاضی باید به منظور رفع آن مشکل دو اقدام را انجام بدهد.

نخست_ برخی متقاضیان ثبت­‌نام در طرح اقدام ملی مسکن به علت ثبت‌­نام‌­های اولیه برای مسکن و زمین در گذشته، به رغم اینکه از امتیازات بهره‌­مند نشده‌اند اما فرم (ج) آنها قرمز اعلام شده و وضعیتشان رد درخواست شده، این افراد به منظور رفع این مشکل باید در زمانی که برای اعتراض در سامانه در نظر گرفته شده بود، اعتراض خود را در سامانه طرح اقدام ملی مسکن(قسمت مشاهده و پیگیری درخواست) ثبت کرده و برای سبز شدن فرم (ج) و سایقه خود به اداره کل راه و شهرسازی استانی که ثبت‌نام را انجام دادند، مراجعه می­‌کردند.

دوم_ همچنین چنانچه وضعیت متقاضی غیر از رد درخواست باشد، جهت سبز کردن استعلامات خود باید به اداره کل راه و شهرسازی استان مراجعه و جهت سبز کردن استعلام فرم(ج) خود اقدام کند. 

چنانچه استعلام ثبت یا بانک متقاضی قرمز اعلام شده و وضعیت متقاضی رد درخواست شده باشد، برای رفع آن باید مواردی را انجام داد.

در صورتیکه استعلامات ثبت یا بانک متقاضی قرمز اعلام شده و وضعیت وی رد درخواست باشد، این افراد به منظور برطرف شدن این مشکل باید اعتراض خود را در سامانه طرح اقدام ملی مسکن (قسمت مشاهده و پیگیری درخواست) ثبت کرده و برای سبز شدن استعلامات خود به اداره کل راه و شهرسازی استان، بنیاد مسکن استان، شرکت عمران شهر جدید، اداره کل آموزش و پرورش استانی که ثبت‌نام را انجام دادند، مراجعه کنند.

همچنین چنانچه وضعیت متقاضی غیر از رد درخواست (دارای وضعیت در انتظار تایید استعلام باشد و یکی از استعلامات مالکیت و یا تسهیلات قرمز باشد)، جهت سبز کردن استعلامات خود باید به اداره کل راه و شهرسازی استان، بنیاد مسکن استان، شرکت عمران شهر جدید، اداره کل آموزش و پرورش استانی که ثبت‌نام را انجام دادند، مراجعه کرده و جهت سبز کردن استعلامات خود اقدام کند. 

در صورت ثبت‌­نام در شهر دیگر به دلیل تکمیل ظرفیت در شهر محل تقاضا، امکان تغییر شهر محل ثبت‌­نام وجود دارد یا خیر؟

معاونت مسکن و ساختمان در پاسخ به این سوال اعلام کرد، با توجه به اینکه در طرح اقدام ملی مسکن، تعداد ثبت­‌نام­‌ها بر اساس ظرفیت شهرهاست بنابراین امکان جابه­‌جایی و تغییر شهر مورد تقاضای ثبت‌نام‌کنندگان وجود ندارد. تاکید می‌شود که شهر جدید پردیس در مرحله دوم ثبت‌نام تهران به دلیل عدم وجود ظرفیت کافی حذف شد و امکان انتخاب این شهر وجود نداشت.

انتهای پیام/رضافرمانده
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۰:۰۸ - ۱۴۰۲/۱۲/۰۵
0
0
سلام خسته نباشین من مسکن ملی ثبت نام کردم رددرخواست زدن تازه فهمیدم رفتم بنیادمسکن ایناگفتن تشابح اسمی هست بایدبریدشهرجدیدشرکت عمران حل میشه یاچیکارکنم راهنمایی کنین
ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *