رؤسای قوه قضائیه وکیل آنلاین مجله حقوقی

دستور قضایی برای تخلیه ۵ ساختمان ناایمن در حسن آباد کرج صادر شد

1:18 - 22 خرداد 1401
کد خبر: ۴۳۰۷۷۶۱
دسته بندی: حقوق و قضا ، قضایی
رئیس کل دادگستری البرز، گفت: با بررسی های صورت گرفته از سوی آتش نشانی و نظام مهندسی مشخص شد ۵ بلوک که جمعا ۴۰ واحد است در منطقه حسن آباد کرج در وضعیت نا ایمن قرار دارد که در همین راستا دستورات قضایی لازم جهت تخلیه و ایمن سازی ساختمان صادر شد.

حسین فاضلی هریکندی در گفت و گو با میزان اظهار کرد: در منطقه ده حسن آباد کرج پس از بررسی های صورت گرفته مشخص شد تعدادی از بلوک ها با توجه به ترک های ایجاد شده در پشت ساختمان در وضعیت نا ایمن قرار دارند.

وی افزود: این ساختمان ها همگی در اراضی قولنامه ای و به صورت غیرمجاز و فاقد پروانه احداث شدند که با توجه به این موضوع از ایمنی و استانداردهای لازم برخوردار نبوده و از قدمت حدود ۲۰ سال برخوردار هستند.

فاضلی هریکندی عنوان کرد: در خصوص وضعیت نا ایمن این ساختمانها در ابتدا شهرداری اخطار لازم را جهت تخلیه ساختمان به دلیل شرایط نا ایمن آن داده است که با بررسی های صورت گرفته توسط سازمان نظام مهندسی استان نیز دستور تخلیه بابت بررسی وضعیت ساختمان داده شد.

رئیس کل دادگستری استان البرز، عنوان کرد: علی رغم اخطارهای مکرر تاکنون ساختمان تخلیه نشده بود که امروز با ورود دستگاه قضایی استان و با حضور معاون دادستان کرج در محل دستور لازم صادر شد تا به قید فوریت هلال احمر، آتش نشانی، نظام مهندسی، شهرداری و پلیس جهت الزام به تخلیه ساکنان در محل مستقر شوند.

فاضلی هریکندی با بیان اینکه هم اکنون ساکنان این ۴۰ واحد در مدرسه ای در همان محل اسکان یافته اند، گفت:
همچنین مقرر شد نظام مهندسی استان بررسی لازم جهت امکان مقاوم سازی و یا تخریب کامل ساختمان را انجام دهد.

رئیس کل دادگستری استان البرز، اظهار کرد: در حال حاضر نهادهای اجرایی جهت تخلیه در محل مستقر بوده و نیروی انتظامی جهت حفاظت از اموال ساکنان در محل حضور دارد.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *