6 هزار و 124 تن کالای احتکاری در استان کرمان کشف شد

۱۸ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۵:۵۰:۵۷
کد خبر: ۴۳۰۳۶۰۸
دسته بندی‌: حقوق و قضا ، قضایی
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمان از کشف 6 هزار و 124 تن کالای احتکار شده، براساس پایش های اطلاعاتی نهادهای نظارتی و انتظامی خبر داد.

خبرگزاری میزان - دادخدا سالاری از کشف 6 هزار و 124 تن کالای احتکار شده خبر داد و اظهار کرد: ارزش ریالی کالاهای احتکاری کشف شده در استان کرمان ۶۴۴ میلیارد ریال بوده و در این رابطه 18 متهم نیز تحت تعقیب قرار گرفته اند.

وی با اشاره به دغدغه های مدعی العموم در راستای امنیت اقتصادی مردم و برخورد با اخلالگران نظام اقتصادی، خاطرنشان کرد: در این راستا سربازان گمنام امام زمان (عج) و نیروی انتظامی 485 تن روغن، 700 تن نهادهای دامی ، 13 تن آرد یارانه ای، 2 تن شیرخشک و 5 تن برنج یارانه ای کشف کرده اند.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمان به اقدامات مقابله ای در راستای مبارزه با احتکار اشاره کرد و گفت: سازمان اطلاعات سپاه نیز 889 تن روغن، 12 تن آرد یارانه ای، 4 هزار تن نهادهای دامی، 14 تن برنج یارانه ای و 4 تن شکر یارانه ای را با صدور دستورات قضایی کشف کرده است.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمان عنوان کرد: کالاهای احتکاری مکشوفه از سوی سازمان های نظارتی، بلافاصله پس از کشف و با صدور احکام قضایی با قیمت مصوب در بازار توزیع شده است تا از کمبود این موارد در بازار جلوگیری شود.

سالاری تاکید کرد:در راستای نظارت مدعی العموم بر بازار و جلوگیری از احتکار کالاهای اساسی، شخصا از انبارها، مراکز پخش مواد غذایی، عمده فروشی ها و فروشگاه های عرضه کالا بازدید کرده ام و بازار مورد نظارت میدانی قرار گرفته است.

وی تاکید کرد: نظارت بر بازار در راستای دغدغه عمومی مردم و به منظور بررسی کمبودهای احتمالی در بازار و رفع این کمبودها صورت می گیرد.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمان با اشاره به اینکه سازمان های نظارتی در حوزه اصناف از جمله تعزیرات حکومتی باید با جدیت بیشتری به اجرای ماموریت های خود در برهه حساس کنونی بپردازند، تاکید کرد: دستگاه قضایی با هرگونه سوء استفاده از حقوق عمومی از جمله در حوزه بازار با جدیت و قاطعیت برخورد کرده و اجازه نخواهد داد تعداد معدودی از افراد آرامش اقتصادی بازار را بر هم زده و موجب سلب آرامش عمومی شوند.

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *