سفرهای اربعین امسال چگونه انجام می‌شود؟

13:42 - 18 خرداد 1401
کد خبر: ۴۳۰۳۱۹۰
معاون حمل و نقل وزیر راه می‌گوید قرارگاه اربعین راه‌اندازی شده و پروازهای چارتری در این ایام ممنوع است.

خبرگزاری میزان _ ایسنا نوشت: اربعین ۱۴۰۱ اواخر شهریور ماه فرا می‌رسد و در این ایام مانند هر سال ظرفیت حداکثری بخش حمل و نقل برای جابه‌جایی زائران به نجف و کربلا مورد استفاده قرار می‌گیرد.

شهریار افندی‌زاده - معاون حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی- از تشکیل قرارگاه اربعین و برنامه‌ریزی برای حمل و نقل جاده‌ای، ریلی و هوایی خبر داد و گفت: با توجه به پیش‌بینی‌های انجام شده و افزایش قابل توجه مسافران نسبت به سال‌های گذشته بعد از پایان یافتن دوران محدودیت ناشی از بیماری کرونا و تقارن زمانی ایام اربعین با اوج سفرهای تابستانی، وظیفه پاسخگویی به سفرهای داخلی نیز در کنار سفرهای اربعین وجود دارد.

وی افزود: شرکت راه‌آهن، ‌علاوه بر راه‌اندازی قطارهای فوق‌العاده و افزایش ظرفیت صندلی و ریل باس، نسبت به عدم پیش فروش ۱۰۰در صدی بلیت‌های قطار به منظور افزایش پاسخ‌دهی به تقاضای سفر زائران به ویژه در هنگام برگشت مسافران اقدام کند.

افندی‌زاده ادامه داد: با توجه به اینکه حمل‌ونقل هوایی از حساسیت اجتماعی بیشتری در مقایسه با سایر شیوه‌ها برخوردار است، تعیین سقف نرخ بلیت به مقصد عراق و قابلیت استرداد آن در راستای اجرای دستور وزیر مد نظر قرار بگیرد و سازمان هواپیمایی ضمن نظارت بر عملکرد شرکت‌های مربوطه در رعایت قیمت تعیین شده در فروش بلیت، مکلف به ممانعت ‌از برقراری پروازهای چارتر است.

رییس کمیته حمل‌ونقل و سوخت ستاد مرکزی اربعین با بیان اینکه هماهنگی‌های لازم با شرکت ملی پخش و پالایش فرآورده‌های نفتی در تامین سوخت ناوگان در حال انجام است، گفت: با هدف هماهنگی برنامه‌ها و اقدامات، دوره زمانی ایام اربعین ۱۶ شهریور (۱۰ صفر) تا ۳۱ شهریور (۲۵ صفر) تعیین شده است.

حسن خوشخو –سرپرست معاونت هوانوردی و امور بین الملل سازمان هواپیمایی کشوری – نیز در این باره گفت: در حال حاضر ۱۵۰ پرواز درهفته از کشور به عتبات برقرار است و از تمام شهرهایی که درخواست باشد و زائر وجود داشته باشد پرواز برقرار می شود. همچنین با توجه به اینکه در ایام اربعین  پیک یک هفته ای داریم قطعا تمهیدات لازم انجام خواهد شد.

انتهای پیام/

خبرگزاری میزان: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوماً به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفاً جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *