انهدام باند دلسوزانِ کلاهبردار در پایتخت

۱۵ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۲۰:۵۸
کد خبر: ۴۲۹۸۵۶۲
رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات پایتخت از شناسایی و دستگیری تیم کلاهبرداری 4 نفره از طریق پایانه های خودپرداز غیرنقد در تهران بزرگ خبر داد.


خبرگزاری میزان - بنا به اعلام پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ داود معظمی گودرزی از شناسایی و دستگیری تیم کلاهبرداری 4 نفره از طریق پایانه های خودپرداز غیرنقد در تهران بزرگ خبر داد.

رئیس پلیس فتا پایتخت در تشریح این خبر اظهار داشت: تعداد زیادی از شهروندان به پلیس فتا تهران بزرگ مراجعه و مدعی شدند مبالغی بصورت غیرمجاز از حساب آنان برداشت شده است.


این مقام انتظامی اظهار داشت: پس از اخذ اظهارات مالباختگان این پرونده موضوع در دستور کار قرار گرفت و کارشناسان پلیس فتا پایتخت تحقیقات خود را در این زمینه آغاز کردند و مشخص شد همه قربانیان این پرونده پس از استفاده از پایانه های خودپرداز غیر نقد در سراسر تهران بزرگ مورد کلاهبرداری قرار گرفته اند.


سرهنگ گودرزی بیان داشت: افسران پلیس فتا تهران بزرگ در مرحله تحقیقات پرونده متوجه شدند مجرمین با پرسه زنی در نزدیکی پایانه های خودپرداز غیرنقدی پس از مشاهده افرادی که در حال استفاده از دستگاه بوده و نسبت به نحوه کار آن ناآگاه هستند پس از اینکه کارت بانکی خود را در دستگاه می کشند به آنها نزدیک شده و با پوشش دلسوزی و قصد کمک افراد را مجاب می کنند که دستگاه خراب است و باید از یک دستگاه دیگر استفاده کنند.


این مقام مسئول با اشاره به انجام مکاتبات قانونی با نهادهای مربوطه توسط پلیس مبنی بر لزوم رفع نواقص امنیتی خاطرنشان کرد: در این زمان مجرمین با سوءاستفاده از ضعف امنیتی نرم افزاری این دستگاه های خودپرداز غیرنقدی وارد عمل می شوند و تمام موجودی حساب بانکی فرد مذکور را سرقت می‌کنند.


وی با اشاره به اینکه تاکنون بیش از 100 نفر شاکی در این پرونده به پلیس فتا تهران بزرگ مراجعه کرده است افزود: با تلاش شبانه روزی متخصصین پلیس فتا پایتخت تمامی اعضای این باند  که 4 نفر بودند شناسایی و پس از تشریفات قضایی در محل اختفای خود در یکی از نقاط حاشیه تهران دستگیر و به پلیس فتا منتقل شدند و باتوجه به پیگیری روال قانونی پرونده تعداد شکات نیز در حال افزایش است و از چندین استان همجوار نیز به شکات پرونده اضافه شده است.


سرهنگ گودرزی به شهروندان توصیه کرد: در زمان استفاده از دستگاه های خودپرداز نقدی و غیرنقدی حتما ملزومات امنیتی را رعایت کرده و پس از پایان کار حتما گزینه خروج را بزنید و از خارج شدن از حساب بانکی خود اطمینان حاصل کنید،در صورتی که آگاهی کافی برای استفاده از دستگاه های خودپرداز غیرنقد را ندارید به هیچ عنوان از افراد ناشناس درخواست کمک نکرده و به هیچ شخص غریبه ای اعتماد نکنید چرا که مجرمین فرصت طلب همیشه در کمین هستند، در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای مجازی مراتب را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس  www.Cyberpolice.ir  گزارش کنند.


برچسب ها: پلیس

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *