رؤسای قوه قضائیه وکیل آنلاین مجله حقوقی

جدیدترین نوشته وزیر فرهنگ در فضای مجازی پس از دیدار با شاعر پیشکسوت مراغه ای

18:12 - 12 خرداد 1401
کد خبر: ۴۲۹۶۴۵۲
دسته بندی: فرهنگی ، عمومی
وزیر فرهنگ در جدیدترین نوشته خود در فضای مجازی به روایت از حال و هوای دیدار با استاد کریمی مراغه ای، شاعر پیشکسوت پرداخت.

خبرگزاری میزان - طبق گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمد مهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ که امروز پنجشنبه در قالب سفر استانی رییس جمهور به آذربایجان شرقی سفر کرده و به عنوان نماینده ویژه رئیس جمهور در مراغه حضور پیدا کرده است.  در بخشی از برنامه های سفر خود به مراغه به دیدار استاد محمدحسین کریمی مراغه ای، شاعر مطرح آذری زبان رفت و بر همین اساس جدیدترین نوشته خود در فضای مجازی را به این دیدار اختصاص داده است.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی درباره دیدار با استاد کریمی مراغه ای ضمن اشاره به  یکی از سرودهای این شاعر در وصف امام رضا(ع) نوشته است: «در سفر به شهرستان تاریخی مراغه به دیدار استاد کریمی مراغه ای از استوانه های سترگ شعر و ادب ایران رفتم. استاد کریمی مراغه ای در عرصه خدمت به ساحت اهل بیت، شعر آیینی و شعر طنز به زبان فارسی و ترکی تبحر ویژه ای دارند.

اولوبدی نور خدا جلوه گر خراساندا

یاتوبدی ثامن اثنا عشر خراساندا»

گفتنی است، استاد محمد حسین کریمی مراغه ای دارای نشان درجه یک هنری است و گواهینامه هنری درجه یک شعر آیینی کشور به پاس ۸۹ سال فعالیت شعری به وی اعطا شده است.

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *